Tikkurila Parketti Ässä Petsi bejca do podłóg drewnianych

Wodorozcieńczalna bejca akrylowa do podłóg z drewna

Tikkurila Parketti Ässä Petsi bejca do podłóg drewnianych

Wodorozcieńczalna bejca akrylowa do podłóg z drewna

48,90 zł
Brutto

  • Produkt dostępny
  • Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 500 zł
  • Kup na raty
  • 14 dni na zwrot
  • Bezpieczne pakowanie

Tikkurila Parketti Assa Petsi - przeznaczona do szlifowanych podłóg drewnianych przed nałożeniem lakieru podłogowego Tikkurila Parketti Ässä. Przed użyciem należy wykonać wymalowanie próbne na małej powierzchni, by upewnić się, że lakier jest odpowiedni do danego rodzaju drewna. Produkt nie jest zalecany do sosny diamentowej, dębu wędzonego lub podłoży ze stabilizowanego brązowego buka. 


15-20 m²/l, przy aplikacji pędzlem. 20-25 m²/l, przy aplikacjiszpachelką do parkietów.


Bejca osiąga pyłosuchość po upływie 1 godziny. Nakładanie kolejnej warstwy po upływie 3-4 godzin. Ostateczne wymalowanie przeprowadzać za pomocą Tikkurila Parketti Ässä 3-4 godziny po nałożeniu drugiej warstwy bejcy.


INSTRUKCJA APLIKACJI

Warunki aplikacji

Powierzchnia drewniana musi być sucha i wolna od zabrudzeń, wosku i tłuszczy. Temperatura powietrza i powierzchni malowanej powinna wynosić pomiędzy +15-20°C, a wilgotność względna powietrza 30-80%.

Mieszanie składników

W razie konieczności rozcieńczyć wodą.

Przygotowanie powierzchni

Zeszlifować podłogi mechanicznie (papier ścierny 100 lub 200) w kierunku struktury drewna lub w kierunku padania światła dziennego. Pozostałości pyłu usunąć odkurzaczem. Aby osiągnąć bardzo gładką powierzchnię, należy delikatnie zwilżyć drewno używając gąbki lub mopa. Następnie po wyschnięciu mechanicznie zeszlifować podniesione włókna drewna używając drobnoziarnistego papieru ściernego o granulacji 230 lub siatką szlifierską.

Aplikacja

Należy dokładnie wymieszać produkt przed użyciem oraz od czasu do czasu w trakcie aplikacji. Przed rozpoczęciem aplikacji wykonać wymalowanie próbne na małym obszarze, aby sprawdzić stosowność i kolor bejcy. Ostateczny kolor zależy od rodzaju drewna, jego twardości i oryginalnego koloru, a także liczby nałożonych warstw. Nakładać cienkie warstwy za pomocą odpowiedniej powlekarki wzdłuż słojów drewna. Prace zaplanować tak, aby cała powierzchnia była wykonana w jednym czasie. W przypadku malowania podłóg z desek bejcę nakładać pędzlem, na każdej z desek z osobna. Druga warstwa może być nakładana po 3-4 godzinach. Lakierować stosując Tikkurila Parketti Ässä 3-4 godziny po nałożeniu drugiej warstwy bejcy. Bejcowane powierzchnie powinny zawsze być zabezpieczone lakierem. Więcej informacji na temat lakierowania zawarte jest w karcie technicznej produktu Tikkurila Parketti Ässä.

Warstwa nawierzchniowa

Lakierować stosując Tikkurila Parketti Ässä 3-4 godziny po nałożeniu drugiej warstwy bejcy.

Czyszczenie narzędzi

Narzędzia czyścić wodą. Tikkurila Pensselipesu Tool Cleaner jest polecany do usuwania lekko utwardzonej farby. Narzędzia należy czyścić wodą lub wodą z mydłem, bezpośrednio po zakończeniu prac