Rozpuszczalnikowe

Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 50,00 zł - 130,00 zł

Pojemność

Farby ftalowe do metalu w ofercie sklepu Pigmentologia

Emalie alkidowe (ftalowe) do metalu to kategoria produktów malarskich przeznaczonych do ochronnego malowania elementów metalowych na zewnątrz, a także w pomieszczeniach. Emalia alkidowa charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem schnięcia oraz łatwością w aplikacji, dzięki czemu może być z sukcesami stosowana na wszystkich elementach konstrukcyjnych wykonanych z metalu.

W ofercie sklepu Pigmentologia znajdziesz emalie ftalowe od renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach.

Czytaj Więcej
Liczba produktów: 2
Liczba produktów: 2

Aktywne filtry

Farba alkidowa do metalu - charakterystyka

Farba ftalowa inaczej zwana też alkidową to produkt, w którym rolę spoiwa pełnią żywice alkidowe, rozcieńczalnikiem zaś jest benzyna lakowa. Stosowane są do malowania elementów stalowych, żelaznych i żeliwnych na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Farbę ftalową cechuje łatwość nakładania i rozprowadzania oraz wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych.

W procesie schnięcia uczestniczy tlen z powietrza, dlatego też nie należy stosować zbyt grubych powłok malarskich.

Emalie ftalowe do metalu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w związku z czym dodatkowo podnoszą efekt wizualny warstwy nawierzchniowej. Mogą być także stosowane do dekoracyjno-ochronnego malowania jako podkład i farba nawierzchniowa w jednym. Różnorodność dostępnych kolorów sprawia, że zabezpieczając powierzchnię przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, nie musimy już dłużej wybierać pomiędzy ochroną a estetyką.

Emalia alkidowa do metalu – Właściwości produktu

W zależności do producenta emalie alkidowe do malowania metalu mogą się różnić właściwościami oraz łatwością aplikacji. Dobre emalie są naprawdę proste w aplikowaniu, a uzyskiwana dzięki nim warstwa malarska jest gładka i szczególnie odporna na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Emalie alkidowe do metalu są odporne na wysokie temperatury, wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu jeszcze lepiej zabezpieczają wymalowane powierzchnie metalowe. Można je stosować do elementów konstrukcyjnych budynków, jak również mebli ogrodowych, ogrodzeń oraz innych elementów metalowych.

Farbą ftalową możemy malować także drewno oraz tworzywa sztuczne.

Malowanie farbą alkidową

Przed przystąpieniem do malowania należy przygotować powierzchnię. Od tego etapu zależy efekt końcowy i trwałość powłoki malarskie.

Przygotowanie podłoża zaczynamy od usunięcia starej warstwy nawierzchniowej farby. Sprawdzi się tutaj papier ścierny, a jeżeli farba odchodzi większymi płatami, także szpachelka. Po usunięciu starej powłoki powierzchnię odpylamy i odtłuszczamy.

Do malowania wykorzystać można wałek z włosiem naturalnym - welur, moher, poliamid - lub agregat. Jeżeli chcemy do malowania zastosować pędzel, powinien on mieć włosie naturalne lub mieszane. Długość włosia należy dobrać w zależności od rodzaju podłoża.

Emalie ftalowe - jakie produkty oferujemy?

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, oferujemy wyłącznie wysokiej jakości emalie alkidowe do malowania metalu o potwierdzonej skuteczności. W asortymencie posiadamy produkty w szerokiej gamie kolorystycznej.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem. Klientów z trenu miasta Warszawa i okolicy zapraszamy do sklepu stacjonarnego. Obok wysokojakościowych farb do malowania metalu dostarczamy profesjonalne narzędzia i akcesoria, a także produkty uzupełniające.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów