Beton architektoniczny

Efekt betonu na ścianie z wykorzystaniem produktów Pigmentologia.pl

W ostatnim czasie beton dekoracyjny stał się modnym akcentem w wielu mieszkaniach. Beton najczęściej kojarzy się z surową powierzchnią na ścianach niewykończonych domów - obecnie jednak stanowi ciekawy sposób na dekorację wnętrza. Nieregularna struktura materiału, na bazie spoiwa wapiennego, pozwala w łatwy sposób uzyskać świetny efekt przestrzenny.

Tynk betonowy to nowatorski sposób na oryginalne odświeżenie wnętrza mieszkania. Imitacja betonu rewelacyjne prezentuje się na ścianach wewnętrznych i zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Bądź odważny i sięgnij po produkt, który zmieni oblicze Twojego domu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Pigmentologia.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Dlaczego stosujemy beton dekoracyjny?

Beton architektoniczny znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu. Wykorzystamy go w pomieszczeniach codziennego użytku:

Efekt betonu w łazience

Możemy tworzyć ozdobne elementy wokół lustra lub dodawać inne elementy ozdobne współgrające z obecną aranżacją łazienki. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby całą ścianę potraktować betonem dekoracyjnym. Efekt betonu pozwala poprawić wystrój pomieszczeń narażonych na dużą wilgotność.

Sposób na betonową ścianę w salonie

Zastosowanie tynku ozdobnego w pomieszczeniu salonowym to świetne pole do popisu dla naszej inwencji twórczej. Dzięki betonowi (takiemu jak na przykład Fox Dekorator) mamy możliwość aplikacji masy na różnych rodzajach powierzchni, również drewnianych. Jeśli posiadamy w swoim salonie powierzchnie niestandardowe, z łatwością możesz zmienić ich design, dodając odpowiedni tynk mineralny.

Beton strukturalny - Sypialnia

Imitacja betonu w sypialni zapewni nam oryginalną strukturę wnętrza, a możliwość nadania jej kolorów z wykorzystaniem odpowiednich farb sprawi, że pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne.

Jak uzyskać efekt betonu?

Surowe piękno betonu architektonicznego możemy uzyskać na kilka sposobów:

  • Zabarwiony tynk mineralny i idealnie gładka powierzchnia, jaką można uzyskać w ten sposób, pozwolą na uzyskanie efektu kolorowego tynku ściennego.
  • Farba betonowa stosowana na gotowych powierzchniach celem nadanie drobnoziarnistej struktury i koloru betonu.
  • Przy pomocy betonu architektonicznego zyskujemy możliwość przystrojenie naszych ścian nieregularną strukturą i unikalnym kolorem. W zależności od sposobu aplikacji rezultat może być różny, dopasowany do naszego stylu.

DO JAKICH WNĘTRZ PASUJE BETON DEKORACYJNY?

Można go z powodzeniem stosować w pomieszczeniach o różnych stylach aranżacji. Płyty gipsowe są idealnym podłożem do nakładania betonu ozdobnego. Beton świetnie się komponuje z drewnem oraz akcentami z metalu czy szkła.

JAK NAKŁADAĆ BETON DEKORACYJNY

Nałożony na ścianę beton dekoracyjny nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. Poniżej przedstawiono etapy nakładania betonu na ścianę.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Podłoże powinno być: dostatecznie nośne, wysezonowane, oczyszczone z warstw mogących przyczynić się do osłabienia przyczepności produktu. Należy się pozbyć przede wszystkim kurzu, brudu, tłuszczów, wapna, olejów, resztek farb itp. Czystą szmatką można przetrzeć całą powierzchnię i sprawdzić czy ściana jest czysta i sucha. Następnie należy zabezpieczyć otoczenie przed zabrudzeniem.

Przygotowanie produktu

Najczęściej produkt sprzedawany jest w formie suchej. Wówczas należy go wymieszać z wodą, w odpowiednich proporcjach, zgodnie z instrukcją na opakowaniu lub karcie technicznej. Odpowiednie stosowanie się do instrukcji sprawi, że uzyskamy pożądany efekt betonu na ścianie. Opcjonalnie można domieszać niewielką ilość wody celem osiągnięcia rzadszej konsystencji. Pamiętaj, że dokonując modyfikacji w składzie, możesz wydłużyć czas schnięcia.

Zastosowanie farby betonowej jest o wiele łatwiejsze — produkt jest gotowy do użycia i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Położenie zaprawy tynkarskiej

Przed przystąpieniem do prac, należy przetestować beton ozdobny na małej próbce. W ten sposób będziemy w stanie zaplanować strukturę i wymaganą ilość warstw do jej osiągnięcia. Aby uzyskać efekt betonu na ścianie, na jednej warstwie się nie skończy, potrzebujemy co najmniej dwóch. Pierwszą z nich kładziemy na gładko, na grubość ziarna, celem zapewnienia lepszej przyczepności dla kolejnej warstwy.

Po upływie odpowiedniej ilości czasu (czas do pełnego wyschnięcia według instrukcji) możemy kontynuować proces. Dla poprawienia skuteczności właściwości czepnych pierwszej warstwy należy zwilżyć ją delikatnie wodą. Nakładamy delikatnie na gładką powierzchnię i ponownie czekamy na pełne wyschnięcie. Jeśli chcemy uniknąć zbyt dużej porowatości powierzchni, musimy użyć płaskiej krawędzi pacy do zamknięcia pęcherzy w trakcie schnięcia materiału.

W zależności od sposobu wykończenia możemy uzyskać matową, gładką lub satynową powierzchnię. Pojedyncze ubytki na powierzchni dodają uroku. W efekcie wykorzystania betonu dekoracyjnego otrzymujemy gładką ścianę z charakterystycznymi wżerami. Końcowym etapem jest wykonanie impregnacji i usunięcie taśm ochronnych.

Tynk dekoracyjny nadaje się do każdej ściany we wnętrzach naszych pomieszczeń. Warto wspomnieć jednak, że nie każda mieszanka tynków nadaje się do zastosowania na zewnątrz budynków, czy w innej przestrzeni narażonej na bezpośredni wpływ wilgoci.

Nakładanie betonu dekoracyjnego pozwala na tworzenie nowoczesnych i designerskich wnętrz. Pamiętaj o dokładnym przygotowaniu i przestrzeganiu zaleceń producenta. Po nałożeniu świeżo nałożonej masy betonu dekoracyjnego, ściana nabiera nowego charakteru, a faktura ściany przypomina surowy beton.

Beton architektoniczny w sklepie internetowym Pigmentologia

Nowoczesne wnętrze możemy uzyskać na wiele sposobów, poprzez betonowe płyty w różnych rozmiarach, czy poprzez tynki, dzięki którym uzyskamy imitację betonu na ścianie. Oferta naszego sklepu internetowego zawiera doskonałe produkty imitujące beton. Dzieki nim odświeżysz pomieszczenie i nadasz mu nowego wyglądu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi przedmiotami z oferty Pigmentologia. Posiadamy setki produktów pochodzących od najlepszych producentów w danej dziedzinie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów