Impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna

Drewno to materiał łączący w sobie funkcjonalność i naturalne piękno. Odpowiednio zabezpieczony i konserwowany może nam posłużyć przez wiele lat, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności i pięknego wyglądu. Pragnąc skutecznie zabezpieczyć drewniane powierzchnie oraz elementy konstrukcyjne przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych warto sięgać po specjalistyczne impregnaty do drewna. Znajdziesz takie w ofercie naszego sklepu. Prowadzimy dystrybucję produktów pochodzących wyłącznie od renomowanych producentów.

Czytaj Więcej

Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 29,00 zł - 168,00 zł

Pojemność

Liczba produktów: 15
Liczba produktów: 15

Aktywne filtry

Impregnacja drewna – Jak to działa?

Impregnat do drewna to produkt malarski przeznaczony do ochronnego malowania powierzchni drewnianych, przede wszystkim powierzchni użytkowanych na zewnątrz. Impregnacja drewna gwarantuje ochronę przed szeregiem szkodliwych czynników – od naturalnych zagrożeń w postaci grzybów, sinicy oraz insektów, przez szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych, aż po uszkodzenia mechaniczne, które wpływają na szybsze zużywanie się drewnianych elementów. Drewno pokryte dobrym impregnatem jest chronione przed wilgocią z powietrza i nie nasiąka wystawione na oddziaływanie ulewnego deszczu. Malowanie elementów impregnatem to nie tylko świetny sposób zabezpieczenia drewna, ale również estetyczna metoda na odświeżenie jego powierzchni, pozwalająca zachować naturalną strukturę drewna.

Dbałość o strukturę drewna naszych mebli ogrodowych i nie tylko

Stosowanie impregnatów do drewna konstrukcyjnego, z którego wykonane są nasze meble ogrodowe, ma na celu utrzymanie jak najdłużej efektu naturalnego drewna bez potrzeby rutynowej wymiany poszczególnych elementów lub całych mebli. Możemy stosować zarówno bezbarwny impregnat, który podkreśli naturalny rysunek słojów jak i zabarwioną odmianę, która nada koloru meblom, nie niszcząc ich faktury.

Impregnacja drewna to szczególne istotny temat jeśli weźmiemy pod uwagę elementy drewna konstrukcyjnego narażonego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wśród nich możemy wyróżnić na przykład: więźby dachowe, deski tarasowe, ławki i drewniane meble ogrodowe.

Nasza oferta na impregnaty do drewna

Żeby zapewnić drewnianym powierzchniom jak najlepszą ochronę, oferujemy wyłącznie impregnaty do drewna o potwierdzonej skuteczności. Produkty dostępne w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym to precyzyjnie wyselekcjonowane wyroby do ochrony drewna, które wyróżniają się szerokim spektrum zastosowań. W stałym asortymencie posiadamy impregnaty do drewna przeznaczone do stosowania jako farby podkładowe pod wymalowania dekoracyjne, jak również preparaty, które można używać jako grunt i farba nawierzchniowa w jednym. Wybrane przez naszych specjalistów wyroby charakteryzują się wysoką wydajnością oraz łatwością aplikacji. Uzyskiwana z ich pomocą warstwa ochronna jest odporna na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, a jednocześnie skutecznie zabezpiecza drewno przed zagrożeniami naturalnymi. Impregnaty do drewna doskonale sprawdzają się do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Prowadzimy sprzedaż internetową oraz stacjonarną. Obok profesjonalnych impregnatów do drewna w Sklepie Pigmentologia znajdziecie Państwo produkty uzupełniające, narzędzia i akcesoria malarskie. Serdecznie zapraszamy.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów