Tynki maszynowe

Aktywne filtry

Tynki maszynowe

Tynkowanie maszynowe cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród wykonawców usług remontowo-budowlanych, jak i właścicieli mieszkań oraz domów. Za ich wyborem przemawia szybkość aplikacji oraz jakość uzyskiwanej wyprawki tynkarskiej. Tynki maszynowe są również o wiele bardziej wydajne niż tynki aplikowane metodą tradycyjną. Do najpopularniejszych tynków maszynowych zalicza się tynki na bazie materiału gipsowego oraz tynki cementowo-wapienne.

Właściwości popularnych tynków maszynowych

Tynki maszynowe w zależności od składu, wykazują różne właściwości użytkowe. Pozwala nam to na wykorzystywanie ich w różnego rodzaju pomieszczeniach, a uzyskane efekty będą różniły się od siebie w zależności od tego, czy wykorzystamy tynk wapienny, tynk gipsowy, czy może tynk cementowo wapienny.

Właściwości i zastosowanie tynków gipsowych

Tynki maszynowe gipsowe charakteryzują się wysoką estetyką wykonania – odpowiedni skład i faktura materiału tynkarskiego pozwalają uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany, podczas gdy ich zaawansowanie technologiczne daje możliwość dowolnego gładzenia i fakturowania powierzchni. Ten rodzaj tynku to także doskonałe rozwiązanie dla alergików – gips nie ma cech alergenu, dzięki czemu jest całkowicie neutralnych i nie może powodować niepożądanych reakcji skórnych czy wziewnych. Gipsowy tynk maszynowy to świetne rozwiązania dla zastosowań wielkopowierzchniowych, gdzie kluczową rolę odgrywa krótki czas schnięcia. Tynki maszynowe gipsowe są aktualnie najczęściej stosowanym rodzajem tynków maszynowych, szczególnie do wykończenia wnętrz pomieszczeń. Do poprawienia elastyczności i wydajności stosuje się dodatek kruszyw lekkich. Warto dodać, że maszynowy tynk gipsowy jest paroprzepuszczalny oraz reguluje wilgotność w pomieszczeniach.

Tynk maszynowy cementowo wapienny

Do nałożenia tynku maszynowego cementowo wapiennego mogą przekonać nas jego wyjątkowe właściwości, takie jak: odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy niewrażliwość na dużą wilgotność powietrza. Tynk cementowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co czyni go świetnym rozwiązaniem dla zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tynki cementowe są odporne na warunki atmosferyczne, co umożliwia ich stosowanie na elewacjach budynków. Tynki cementowo-wapienne często są wybierane do wykańczania powierzchni, które narażone są na intensywne użytkowanie. Ile zatem kosztują tynki maszynowe cementowo wapienne? Jest to opcja nieco droższa niż w przypadku zastosowania gipsowej odmiany tynku maszynowego, jednak jego uniwersalność i dobre właściwości chemiczno-mechaniczne przemawiają za wyborem tego rozwiązania. Tego typu tynki maszynowe możemy stosować w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka, a nawet na wspomnianych wyżej elewacjach budynku. Należy pamiętać, aby przed tynkowaniem odpowiednio przygotować podłoże. Co do tynku cementowo wapiennego warto dodać, że jest to produkt wielowarstwowy. Nałożenie kilku warstw spowoduje usunięcie nierówności.

Tynki maszynowe gipsowe Warszawa

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów sklep Pigmentologia oferuje wysokiej jakości tynki maszynowe przeznaczone do tynkowania maszynowego powierzchni wewnętrznych. W asortymencie posiadamy zarówno popularne tynki gipsowe, jak i tradycyjne rozwiązania tynków cementowo-wapiennych. Obok tynków maszynowych w sklepie stacjonarnym działającym na terenie miasta Warszawa oferujemy również akcesoria do tynkowania oraz materiały nawierzchniowe i wykończeniowe. Cała nasza oferta jest również dostępna online.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów