Wkręty

Wkręty do płyt gipsowo-kartonowych to niezbędne elementy w budownictwie i remontach. Są nieodzownym elementem w tworzeniu ścianek działowych, sufitów podwieszanych i innych struktur z płyt gipsowo-kartonowych. Ich łatwe i skuteczne zastosowanie sprawia, że są niezastąpionym narzędziem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów zajmujących się pracami remontowymi. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych uznanej marki Knauf. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Wkręty do regipsów

W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych. Są one niezbędnym elementem prac budowlanych wykonywanych w ramach systemu suchej zabudowy. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno wkręty do mocowania płyt gipsowych do profili metalowych, jak i do konstrukcji drewnianych oraz do mocowania płyt gipsowych do innych płyt G K. Ponadto oferujemy wkręty samowiercące, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie.

Oferowane wkręty do płyt gipsowych charakteryzuje wysoka wytrzymałość oraz odporność na korozję, dzięki czemu konstrukcje wykonane z ich użyciem są trwałe na lata. Wkręty przeznaczone są do stosowania z produktami firmy Knauf, lecz z powodzeniem można używać ich do systemów innych renomowanych producentów. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą innych akcesorów do montażu systemu suchej zabudowy, takich jak: taśmy montażowe, wieszaki, łączniki czy kołki. 

Ile wkrętów potrzeba na jedną płytę GK?

Ilość wkrętów potrzebna do zamocowania jednej płyty gipsowo-kartonowej (GK) zależy od kilku czynników, takich jak rozmiar płyty, rodzaj konstrukcji i wymagania budowlane. Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuje się, że potrzeba około 4-6 wkrętów na każdy metr kwadratowy powierzchni płyty G K. Nie należy zaś przesadzać z ilością wkrętów, ponieważ może to spowodować pęknięcie płyty.

Dokładna liczba może się różnić w zależności od konkretnej sytuacji i systemu mocowania płyt gipsowo-kartonowych. Należy pamiętać, aby wkręty do płyt gipsowych były dostosowane go wymagań producenta, bowiem wkręty do regipsów mogą mieć różny kształt i długość gwintu.

Jak przykręcić coś do płyt gipsowo-kartonowych?

Mocowanie przedmiotów do gips-kartonu jest bardzo proste. Wystarczy użyć wkrętów odpowiednich do zastosowania. Zadanie to komplikuje się jednak wtedy, gdy trzeba zawiesić coś ciężkiego na ścianie z płyty GK, gdy na przykład chcemy powiesić telewizor.

Najlepiej wówczas postępować krok po kroku według instrukcji poniżej:

  1. Zlokalizuj wzmocnienia wewnątrz ściany z płyt GK, które stanowią mocniejsze punkty montażu. Może to być konstrukcja z profili stalowych lub z drewna.
  2. Zaznacz miejsce, w którym chcesz zamocować przedmiot na płycie. Użyj do tego na przykład ołówka.
  3. Wywierć otwory montażowe, w które będziesz wkręcać wkręty. Użyj do tego nieco mniejszej średnicy niż średnica wkręta.
  4. Przykręć wkręty do płyt w tak przygotowane otwory. Dobierz takie wkręty, które zapewnią pewny montaż. Do ich wkręcania użyj najlepiej śrubokrętu, dzięki czemu będziesz miał lepsze wyczucie i unikniesz uszkodzenia płyty w wyniku zbyt mocnego dokręcenia.
20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów