Farby akrylowe

Farby akrylowe w ofercie sklepu Pigmentologia

Farby akrylowe to farby na bazie wody, które wykonano z żywicy akrylowej i pigmentów. Są one obecnie najpopularniejszym rodzajem farb, ze względu na łatwość w użyciu, niską ceną i nietoksyczność. Farby akrylowe mogą być stosowane na niemal każdej powierzchni, w tym na drewnie, metalu, szkle i plastiku.

Każda farba ma swoje unikalne właściwości, dlatego ważne jest, aby przed użyciem farby akrylowej przeczytać etykietę produktu. Niektóre farby są bardziej trwałe niż inne. Istotne jest, aby wybrać produkt odpowiedni do danego projektu. W celu wyrównania chłonności podłoża, jak również go wzmocnić, przed przystąpieniem do malowania farbą nawierzchniową warto zastosować odpowiedni grunt.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Farba akrylowa - zalety

Farba akrylowa, z całą pewnością należy na najtańszych farb do malowania ścian. Jest to idealny wybór dla osoby planującej częstą wymianę koloru w swoim domu lub mieszkaniu. Farbą akrylową pomalujemy niemal wszystko, czego zapragniemy: drewno, szkło, plastik, ale również ściany gipsowe i wszelkie tynki.

Farby akrylowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Doskonale trzymają się podłoża oraz są niezwykle łatwe w aplikacji.

Dlaczego malujemy ściany?

Malowanie to świetny sposób, aby odświeżyć swój dom czy uczynić go bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych nabywców. Duży wybór gotowych kolorów sprawi, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni kolor dla siebie.

Należy pamiętać, że przy odpowiednim nastawieniu, malowanie akrylem może być świetną rozrywką. Wykorzystywanie farb akrylowych jest niezwykle proste i poradzi sobie z tym każda osoba pragnące zmienić coś w swoim otoczeniu.

Sposób malowania ścian

Przed rozpoczęciem malowania farbą należy odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu niemalowane dotąd powierzchnie należy odpylić i zagruntować. Wszelkie tłuste plamy, które mogą wystąpić na tynku lub płycie gipsowej, należy wcześniej oczyścić i poczekać aż podłoże wyschnie.

Jeśli nasze ściany już się wolne od kurzu, pyłu, oraz wszelkich plam, a jednocześnie są suche — możemy przystąpić do nakładania pierwszej warstwy. Bardzo ważne jest, by równomiernie rozprowadzać farbę akrylową w jednym kierunku (na przykład z góry na dół). Aplikacja powinna odbywać się metodą "mokro na mokro". W tej metodzie nowy pas farby zachodzi częściowo nachodzić na poprzedni.

Po uzyskaniu pierwszej warstwy i odczekaniu odpowiedniej ilości czasu, do pełnego wyschnięcia, można nałożyć kolejną. Dobre farby akrylowe wymagają jednego lub dwóch kryć, w zależności od koloru, który uprzednio znajdował się na ścianie. Czas schnięcia farby akrylowej jest relatywnie krótki.

Szukasz farb do konkretnych rozwiązań? Sprawdź koniecznie te kategorie:

Farby akrylowe - podsumowanie

Dobrej jakości farby akrylowe sprawiają, że malowanie ścian jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Przystępna cena produktów akrylowych do ścian i sufitów, nadaje im sporej funkcjonalności.

W naszym sklepie znajdziesz farby akrylowe, którymi bez problemu pomalujesz każdą powierzchnię w swoim mieszkaniu. Nasze produkty wyróżniają się atrakcyjną ceną, doskonałym kryciem i szeroką paletą kolorów. Wypróbuj także konfigurator i stwórz swój wymarzony kolor.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów