Farby do innych materiałów

Liczba produktów: 18
Liczba produktów: 18

Aktywne filtry

Emalie to wyroby lakiernicze o właściwościach dekoracyjnych i zabezpieczających. Emalie tworzą na powierzchni materiału powłokę odporną na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych, dlatego też są rozwiązaniami szczególnie polecanymi do zastosowań zewnętrznych. W zależności do składu produktu wyróżnia się emalie do drewna, metalu, a nawet betonu. Uzyskiwana za pomocą emalii powłoka malarska charakteryzuje się wysoką gładkością i trwałością. Może być błyszcząca lub satynowa. Emalie oferowane są obecnie w szerokiej gamie kolorystycznej, co znacząco zwiększa ich zastosowanie także w dekoracyjnych aplikacjach zewnętrznych.

Rodzaje emalii

Obok uniwersalnej emalii producenci farb i lakierów oferują klientom szeroki wybór produktów specjalistycznych. Możemy wśród nich znaleźć emalie do drewna nazywane emaliami ftalowymi, a także wodne emalie do drewna ze złotym lub srebrnym połyskiem. Emalie wodne do drewna są przeznaczone do zastosowań wewnętrznych. Pełnią one przede wszystkim rolę dekoracyjną, nie zabezpieczając powierzchni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród różnych typów emalii znajdziemy również emalię do metalu i powierzchni betonowych, nazywa się ją emalią chlorokauczukową. Ten produkt może być z powodzeniem stosowany jako ochrona przeciwkorozyjna konstrukcji zewnętrznych. Producenci farb i lakierów oferują nam również emalię olejną przeznaczoną do wymalowywania stolarki okiennej oraz mebli ogrodowych. Ostatnim typem emalii dostępnych na rynku są emalie do dekorowania ceramiki i wyrobów jubilerskich. Ze względu na ich przeznaczenie bardzo często nazywa się je emaliami jubilerskimi.

Emalie w Sklepie Pigmentologia

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów oferujemy wysokie jakości emalie renomowanych producentów. W stałym asortymencie posiadamy emalie do drewna, metalu i betonu. Emalie oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie w naszym sklepie produkt odpowiadający jego oczekiwaniom.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego, a klientów z terenu miasta Warszawa i okolic zapraszamy do odwiedzenia sklepu stacjonarnego, w którym oferujemy emalie oraz narzędzia do emaliowania.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów