Oleje do Drewna

Oleje do drewna

Olejowanie drewna to szybki i łatwy sposób na zabezpieczenie powierzchni przed warunkami atmosferycznymi, brudem oraz siłami niszczącymi. Olejowanie staje się coraz bardziej popularne nie tylko w stosunku do drewnianych powierzchni użytkowanych na zewnątrz, ale również mebli z surowego drewna, które możemy nabyć w sklepach meblowych z myślą o samodzielnej aranżacji. Po oleje do drewna sięgają przede wszystkim osoby, którym zależy na uzyskaniu skutecznej ochrony, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego charakteru powierzchni. W przeciwieństwie do lakierów ochronnych oleje nie pozostawiają na powierzchni materiału dodatkowej warstwy ochronnej, a wnikają głęboko w strukturę drewna, zabezpieczając je do środka. Oleje do drewna na bazie naturalnych składników są z sukcesami wykorzystywane jako impregnaty do aplikacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Można nimi zabezpieczać elementy konstrukcyjne budynków, meble, a także podłogi.

Czytaj Więcej

Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 35,00 zł - 150,00 zł

Pojemność

Kolor

Liczba produktów: 4
Liczba produktów: 4

Aktywne filtry

Olej do konserwacji drewna - zastosowanie

Oleje doskonale sprawdzają się w przypadku konserwacji nowszych i starszych powierzchni drewna. Ukazują jego naturalne piękno bez ingerencji w strukturę i rysunek. Olejowane powierzchnie zarówno drewna twardego jak i miękkiego zabezpieczają przed wyschnięciem i negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych (w stopniu ograniczonym). Olej niestety cechuje niska odporność na uszkodzenia mechaniczne, a powierzchnię drewna, dla zachowania efektu, należy olejować dosyć często. Oleje możemy wykorzystywać na przykład do: tarasów drewnianych, blatów kuchennych, czy mebli ogrodowych.

Oleje przeznaczone do drewna egzotycznego

Oleje możemy wykorzystywać do konserwacji drewna egzotycznego. Różnego rodzaju meble na zamówienie lub beczki na wino potrafią być wykonane z drzew rosnących poza granicami naszego państwa. Do powierzchni drewnianych spoza strefy naszego klimatu należy podchodzić szczególnie ostrożnie. Olejowanie drewna preparatami wodnymi wydaje się najlepszą dla nich opcją. Nie wnikają one zbyt głęboko w strukturę drewna, a olejować drewno trzeba znacznie częściej niż w przypadku tradycyjnych materiałów.

Ekologiczny olej do drewna

Dobre oleje do drewna poza wysoką skutecznością wyróżniają się również ekologiczną recepturą, która jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Ważną zaletą olejowania jest również bezzapachowość preparatów. Produkty przeznaczone do olejowania drewna z racji swojego składu są pozbawione charakterystycznego aromatu, który często przez długi czas utrzymuje się w pomieszczeniu.

Sklep Pigmentologia – Oferujemy najlepsze oleje do drewna

Świadomi tego jak wielu zwolenników zyskało sobie olejowanie drewna, naszym klientom oferujemy szeroki wybór produktów przeznaczonych do ochrony wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni drewnianych. Nasze oleje to wyroby, które wzmacniają drewno od środka i przedłużą jego żywotność. Ich skuteczność potwierdzają liczne pozytywne referencje użytkowników, także naszych klientów.

Dzięki naszym produktom możesz olejować drewno twarde, miękkie, drewno do desek tarasowych i wiele innych.

Osoby zainteresowane olejowaniem drewna zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na profesjonalne oleje ochronne do drewna. W sprzedaży posiadamy także produkty uzupełniające, akcesoria i narzędzia malarskie – wszystko, co niezbędne do szybkiej i skutecznej ochrony drewnianych powierzchni przed czynnikami atmosferycznymi i zagrożeniami mikrobiologicznymi.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów