Pędzle

Aktywne filtry

Pędzle do malowania

Wybór narzędzi do malowania ma bezpośredni wpływ na efekt naszej pracy, dlatego planując malowanie ścian czy innych powierzchni warto poświęcić chwilę na wybór odpowiednich pędzli. Czynnikiem decydującym o tym, jakie pędzle wybierzemy jest rodzaj farby: 

Pędzle do malowania z włosiem naturalnym

Każdy pędzel składa się ze szczeciny umieszczonej w wiązce, trzonka oraz mocowania w formie skuwki. Pędzle z włosia naturalnego najczęściej wykorzystujemy do farb wodorozcieńczalnych. Połączenie naturalnego włosia z farbami wodorozcieńczalnymi to idealna metoda na odświeżenie swojego domu. Jeśli szukasz pędzla do pomalowania ścian w swojej kuchni, przedpokoju, lub salonie, trafiłeś w dobre miejsce.

Pędzle malarskie syntetyczne

Pędzle syntetyczne, ze sztucznego włosia sprawdzą się doskonale w przypadku malowania farbami rozpuszczalnikowymi. Dzięki zastosowaniu włosia syntetycznego, pędzel malarski jest w stanie wytrzymać żrące właściwości najcięższych farb. Dzięki zastosowaniu włókien syntetycznych pędzel malarski jest w stanie wytrzymać żrące właściwości najcięższych rodzajów farb.

Mieszane pędzle do malowania farbami ochronnymi

Najlepsze pędzle malarskie do powierzchni drewnianych to te, które łączą w sobie cechy włosia naturalnego i wytrzymałość syntetycznego. Używane są, by z łatwością nakładać lakiery, lakierobejce i impregnaty na powierzchni drewnianej.

Kształt i rozmiar dobrego pędzla

Rodzaj włosia to jednak niejedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając profesjonalne pędzle malarskie. Bardzo ważny jest również kształt i rozmiar pędzla, który powinien odpowiadać specyfice malowanej powierzchni/detalu. Ze względu na kształt możemy wyróżnić:

  • pędzel ławkowiec - Idealny do gruntu i farb gruntujących. Ze względu na swój kształt i miękkie włosie, nie nadaje się do nakładania kolorowych powierzchni farb ściennych, jednak znajdzie zastosowanie podczas gruntowania ścian i sufitów.
  • pędzel angielski - Zdecydowanie najczęściej wykorzystywany model pędzla do malowania ścian. Różni się on rozmiarem w zależności od potrzeb. Szerokie, płaskie modele nadają się idealnie do nakładania farby na duże powierzchnie. Mniejszymi natomiast uzupełnimy braki w powłoce malarskiej w ciasnych, trudno dostępnych miejscach.
  • pędzel ukośny - Tak zwany koci język. Jego trzonek jest zakrzywiony, a zatem dzięki niemu pomalujemy najtrudniejsze powierzchnie, do których nie dotrzemy za pomocą tradycyjnych pędzli malarskich. Pędzel ukośny najczęściej wykorzystywany jest w malowaniu nieregularnych konstrukcji. Doskonale też sprawdzi się do nakładania farb i lakierów w najbardziej niedostępnych krawędzi.

Pędzle do malowania – jakość, która przekłada się na efekt wymalowania 

Sklep Pigmentologia to dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu wykończenia wnętrz. Nasz bogaty asortyment obejmuje wysokiej jakości pędzle do malowania, w tym pędzle do malowania ścian i innych powierzchni. Ich wybór to gwarancja wysokiego komfortu pracy, a zarazem możliwość uzyskania pożądanego efektu wymalowania. 

Klientów zainteresowanych zakupem narzędzi do malowania zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, Posiadamy również liczne akcesoria, które stanowią nierozłączną część wyposażenia każdego malarza profesjonalisty lub amatora. W razie pytań lub wątpliwości do kontaktu także w sklepie stacjonarnym w Warszawie. Zespół Pigmentologia z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych pędzi do malowania. 

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów