Wzorniki kolorów Tikkurila i Beckers

Wybór kolorów farb to ważna decyzja, ponieważ kolory mają wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Jest to pierwszy krok w procesie urządzania wnętrz. Dzięki niemu możesz zdefiniować siebie, swój styl, stworzyć swój wyjątkowy i jedyny azyl.

Paleta kolorów Beckers

O czym pamiętać przy wyborze koloru?

Ogromny wpływ na odbiór barw w pomieszczeniach mają: rodzaj podłoża tzn. czy powierzchnia jest gładka czy chropowata oraz naświetlenie. Różne źródła światła (ilość i rodzaj światła dziennego, świetlówka, żarówka, halogen) będą w odmienny sposób oddawały ten sam kolor. Należy pamiętać, że kolor wygenerowany elektronicznie za pomocą monitora czy smartfonu, będzie się różnił od rzeczywistych wymalowań. Dlatego zawsze polecamy zobaczyć wzornik również w punkcie sprzedaży oraz zakupienie próbek produktu.

Jak dobrać odpowiedni kolor farby?

Wybrałeś/aś już płytki, panele, meble, zasłony i chcesz dopasować do nich idealny kolor? A może życzysz sobie, aby kolor ściany idealnie pasował do koloru danego elementu w Twoim wystroju? Nic prostszego! Przyjdź do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie z fragmentem tkaniny / płytki / panela i dobierz tę jedyną, wyjątkową barwę. Za pomocą naszego skanera kolorów pomożemy Ci dopasować identyczny odcień farby do danego elementu z Twojego domu.

Jak wygląda tworzenie wzorników kolorów?

Aby dokonać właściwego wyboru, producenci farb przygotowują swoje propozycje kolorystyczne w postaci wzorników kolorów. Wzornik najczęściej powstaje w oparciu o NCS (Natural Color System), czyli logiczny system postrzegania barw przez człowieka. NCS umożliwia opisywanie wszystkich wyobrażalnych kolorów i każdy z nich otrzymuje jednoznaczną notację NCS. NCS wywodzi się z ponad 70 lat badań nad barwą i w praktyce dnia dzisiejszego należy do najpowszechniej stosowanych światowych systemów opisu barw.

Rodzaje wzorników kolorów farb

Takie właśnie propozycje kolorystyczne do barwienia w mieszalniku przygotowała firma Tikkurila w postaci wzornika Symphony (2436 kolorów), Deco Grey (paleta 94 szarości), Off-White (20 odcieni bieli) czy Beckers Designer Collection (40 gotowych kolorów) i Beckers Designer Colour (71 gotowych kolorów). Takie ograniczenie barw pozwala klientom dokonać szybszego wyboru. Wszystkie wzorniki fizyczne możesz obejrzeć w naszym sklepie stacjonarnym przy ul. Modlińskiej 205 w Warszawie! Zobaczysz kolory w różnym świetle, na różnych farbach i stopniach połysku. Zapraszamy do nas :)

Poniżej proponujemy Państwu przegląd wspomnianych powyżej propozycji kolorystycznych w wersji elektronicznej.

Farby wewnętrzne:

Tikkurila Wzornik Kolorów

Kolekcja Tikkurila Optiva White

Kolekcja Tikkurila Kids Style

Tikkurila Deco Grey

Tikkurila Symphony 2436

Tikkurila Taika

Beckers

Beckers Designer Colour

Beckers Designer Kitchen & Bathroom

Beckers Designer Collection

Beckers Designer Universal

Farby zewnętrzne:

Wzorniki Tikkurila

Tikkurila Facade 760

Ochrona powierzchni drewnianych:

Wzornik Tikkurila

Tikkurila Interior Wood Stains and Lacquers

Wzorniki uniwersalne:

NCS (Beckers)

Tikkurila przygotowała dla Państwa narzędzia pozwalające na zabawę kolorem.

Zobacz kompozycję kolorystyczną na przykładowym zdjęciu i zainspiruj się!

Aplikacja do aranżacji wnętrz ColorUp!

Możliwość dobierania kolorów poprzez skanowanie spektrofotometrem:

Chcesz dobrać kolor farby do dowolnego przedmiotu, np. zasłon, ubrania czy obrazka? Skorzystaj z usługi Tikkurila Color Service.

Tikkurila Color Service

WZORNIK - PALETA NCS

W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy farby pochodzące od znanych producentów. Oferują oni kolory NCS, niezwykle bogaty wachlarz barw o różnym nasyceniu i w wielu odcieniach, wśród których każdy klient znajdzie coś dla siebie. Dbając o najwyższą jakość obsługi oraz Twoje zadowolenie prezentujemy wzornik NCS - paletę stworzoną zgodnie z najpopularniejszym na świecie systemem.

Uniwersalny dla krajów Unii Europejskiej Natural Colour System pozwala porządkować kolory według określonego, powszechnie uznanego schematu. Kolory NCS układają się w nim w kolejności, zgodnej ze sposobem postrzegania ich przez ludzkie oko. To zatem naturalna paleta barw, której popularność nieustająco rośnie. Ta właśnie paleta NCS dostępna jest w naszym sklepie, aby ułatwić Ci wybór farby w idealnym odcieniu. Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, natomiast ocena faktycznego odcienia jedynie na podstawie opakowania z emalią, nie zawsze jest miarodajna. Dlatego tak ważny jest dla nas kolor NCS - odpowiednio nasycony, przedstawiony we właściwym świetle, wiarygodny.

Paleta NCS, która pobudza wyobraźnię

Udostępniany przez nas wzornik NCS nie tylko pomoże Ci utwierdzić się w przekonaniu, że wybrany kolor jest idealny dla Ciebie i Twojego domu. To również doskonała baza do czerpania inspiracji. Jeżeli wydaje Ci się, że w kwestii kolorów, barw i odcieni powiedziano już wszystko, nic bardziej mylnego! Kolory NCS to aż 1950 odcieni, które angażują zmysły i pobudzają wyobraźnię. Wśród nich na pewno znajdziesz barwę swoich marzeń. W głowie wielu urządzających mieszkanie czy remontujących dom, kolor ścian już dawno został wybrany. W naszym sklepie czas, aby Twoje wyobrażenia zamieniły się w rzeczywisty kolor NCS. Sięgnij po wzornik NCS składający się z elementarnych barw i pozwól, aby nowoczesna technologia stała się Twoim doradcą w wyborze najlepszej farby. Być może zdecydujesz się odejść do bezpiecznych rozwiązań i postawisz na wyraziste kolory? Otwórz się na nowe możliwości, jakie dają Ci niezwykle precyzyjne kolory NCS.