Tynki ręczne

Aktywne filtry

Producenci tynków wewnętrznych oferują nam szeroki wybór zapraw o zróżnicowanych parametrach użytkowych. Najpopularniejsze są tyki gipsowe, tynki wapienne i tynki cementowo-wapienne. Dawnej praktycznie wszystkie masy tynkarskie były przeznaczone do aplikacji ręcznej, dzisiaj coraz więcej tynków wewnętrznych to tynki maszynowe. Maszynowe tynki wewnętrzne charakteryzują się łatwością aplikacji oraz szybkością pracy. Za ich wyborem przemawia możliwość uzyskania równomiernej aplikacji. Tynki maszynowe sprawdzają się najlepiej w obiektach wielkopowierzchniowych. Tam, gdzie do pokrycia jest niewielka powierzchnia, wystarczające okazują się tynki ręczne.

Charakterystyka tynków wewnętrznych

Tynki wewnętrzne wapienne charakteryzują się długim czasem wiązania, co w praktyce pozwala na niespieszną i dokładną aplikację oraz możliwość wygładzenia powierzchni w praktycznie dowolnym momencie. Tynki ręczne to szeroka gama zapraw tynkarskich przeznaczonych do aplikacji nie maszynowej. W zależności od składu tynki ręczne mogą być wykorzystywane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ze względu na swoje właściwości stosuje się je do tradycyjnego tynkowania oraz napraw powierzchni już wytynkowanych. Za ich wyborem przemawia łatwe i szybkie przygotowanie zaprawy tynkarskiej oraz jej uniwersalny charaktery. Tynkowanie ręczne jest powoli wypierane przez tynkowanie maszynowe, jednak wciąż pozostaje kwestia opłacalności. W małych pomieszczeniach lub podczas prac remontowych zdecydowanie lepszą opcją może okazać się ręczna metoda nakładania masy tynkarskiej.

Rodzaje tynków ręcznych

W zależności od rodzaju zaprawy użytej do tynkowania możemy wyróżnić aż 9.

Rodzaje tynków o rozmaitych właściwościach:

  • tynki gipsowe,
  • tynki wapienne,
  • tynki cementowe,
  • tynki cementowo-wapienne,
  • tynki gipsowo-wapienne,
  • tynki gliniane,
  • tynki cementowo-gliniane,
  • tynki gliniano-gipsowe,
  • tynki gliniano-wapienne.

W zależności od wyboru tynku masa będzie się różniła właściwościami podczas aplikacji, jak i użytkowania. Do najpopularniejszych tynków ręcznych należą: tynk gipsowy, tynk wapienny i tynk cementowo-wapienny.

Ręczny tynk gipsowy

Tynkowanie ręczne gipsem to niezwykle prosta metoda wyrównywania i wygładzania ścian. Możemy ją stosować wyłącznie wewnątrz budynku ze względu na obniżoną odporność na wilgoć.

Ze względu na szybki czas schnięcia najlepiej wykorzystać tynk maszynowy do wielkich powierzchni. Tynk gipsowy ręczny natomiast, ze względu na zastosowanie dodatkowych plastyfikatorów i wydłużony czas schnięcia, pozwoli na większą precyzję i ograniczy koszta podczas mniejszych robót. Tynki gipsowe są nieco bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż ich cementowo-wapienne odpowiedniki.

Tynkowanie ręczne tynkiem cementowo-wapiennym

Kolejnym rodzajem tynku, który nadaje się nie tylko do nakładania maszynowego ale również można wykorzystać ręcznie, jest tynk cementowo-wapienny. Powstaje on na skutek połączenie wapna, cementu, wody i piasku. Ta uniwersalna zaprawa pomoże nam w przypadku gdy planujemy generalny remont mieszkania i chcielibyśmy odtworzyć pierwotny wygląd i stan ścian wewnętrznych. Tynkowanie ręczne tynkiem cementowo wapiennym, niestety nie pozwoli nam na uzyskanie tak gładkich powierzchni, jak moglibyśmy otrzymać podczas tynkowania tynkiem gipsowym. Zaprawa ta jednak jest znacznie bardziej wytrzymała, a przygotowana w odpowiednich proporcjach doskonale nada się do nakładania ręcznego.

Tynki ręczne Warszawa

Sklep Pigmentologia oferuje szeroki wybór tynków wewnętrznych przeznaczonych do aplikacji ręcznej. W asortymencie posiadamy systemy znanych i cenionych producentów mas tynkarskich. Obok tynków ręcznych naszym Klientom oferujemy również akcesoria niezbędne podczas tynkowania.

Sprzedaż tynków i akcesoriów prowadzimy w ramach sklepu stacjonarnego działającego na terenie miasta Warszawa oraz e-sklepu. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu z Działem Sprzedaży.

Tynki wewnętrzne Warszawa

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania klientów indywidualnych oraz mniejszych firm remontowo-budowlanych sklep Pigmentologia oferuje wysokiej jakości tynki wewnętrzne znanych i cenionych producentów. W asortymencie posiadamy zarówno tynki ręczne, jak i tynki maszynowe w różnych odmianach, co pozwala na dobór masy tynkarskiej adekwatnie do preferencji oraz oczekiwanego efektu wizualnego.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie oraz sklepu internetowego, w którym oferujemy szeroki wybór zapraw tynkarskich i akcesoriów, a także systemów wykończeniowych i dekoracyjnych.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów