Stolarka wewnętrzna

Farba do drzwi wewnętrznych

Stolarka wewnętrzna jest szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne. Zadrapania, otarcia, przetarcia, wycieranie się farby w miejscach częstego kontaktu z dłońmi to główne przyczyny obniżenia estetyki drzwi wewnętrznych. Zniszczone drzwi możemy wymienić lub odnowić. Do regeneracji drzwi wewnętrznych służą specjalne farby do stolarki wewnętrznej. Są one dostępne w szerokiej palecie kolorów, a ich szczególne właściwości użytkowe pozwalają uzyskać trwały efekt estetyczny przy normalnym użytkowaniu wnętrz. 

Malowanie drzwi to czynność, z którą poradzi sobie każdy. Wystarczy wybrać farbę spełniającą nasze wymagania. Warto zastanowić się przed dobraniem farby, na jakie czynniki będą narażone nasze drzwi i do nich dobrać odpowiednią pod względem właściwości farbę. Malowanie drzwi to idealny sposób na odświeżenie wnętrza lub na zmianę aranżacji stosunkowo tanim kosztem. Dobór koloru to tylko kwestia naszej wyobraźni.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Malowanie drzwi wewnętrznych i innych elementów drewnianych w twoim domu

Renowacja drzwi drewnianych wewnętrznych rzadko odbywa się w oderwaniu od innych prac remontowych. Wybierając wysokiej jakości farby do stolarki, tego samego produktu możemy użyć do wymalowań dekoracyjno-ochronnych także pozostałych drewnianych elementów w domu – schodów, balustrad, podłóg. Wysoka odporność produktu na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne gwarantuje trwały efekt, podczas gdy możliwość pracy z tą samą farbą pozwala na uzyskanie naprawdę interesującego wnętrza, w którym drewniane elementy stanowią pewnego rodzaju spójne uniwersum. Zarówno do malowania drzwi drewnianych jak i innych elementów w naszym domu warto wybrać farby przeznaczone do tego rodzaju działań.

W ofercie marki Tikkurila znajdziemy farby do drewna w wielu kolorach, które producent oferuje w wariantach:

  • matt o wykończeniu matowym, 
  • semi-matt o wykończeniu półmatowym, 
  • gloss o wykończeniu na wysoki połysk.

Mnogość dostępnych wariantów wykończenia przekłada się na szerokie spektrum zastosowań farb zarówno podczas realizacji nowoczesnych wizji wnętrzarskich, jak i prac remontowych we wnętrzach utrzymanych w klasycznym stylu.

Każdą powierzchnię przed malowaniem należy odpowiednio przygotować. W przypadku okien czy starych drzwi należy je najpierw oczyścić najlepiej papierem ściernym o grubszej gradacji a później papierem drobnoziarnistym, by wygładzić powierzchnię. Następnie należy dokładnie oczyścić i odtłuścić i zabrać się za malowanie.

Jaka farba do drzwi wewnętrznych i stolarki sprawdzi się najlepiej?

Malując drzwi, podłogi, schody czy balustrady drewniane wewnątrz domu chcemy uzyskać estetyczny i trwały efekt. W tym celu najlepiej sięgać po specjalistyczne farby rekomendowane do powierzchni, z którymi planujemy pracować. Ich wybór przełoży się na każdy aspekt naszej pracy – od łatwości aplikacji, przez możliwość uzyskania atrakcyjnego efektu, aż po trwałość wymalowania.

Istotnym elementem przy pracach związanych z malowaniem we wnętrzu naszego domu jest to, jak szybko schnie dana farba. Szybkość schnięcia pomiędzy kolejnymi warstwami w przypadku drzwi wewnętrznych jak i stolarki okiennej ma duży wpływ na szybkość wykonania prac. Farby o skróconym czasie schnięcia pozwolą nam na pomalowanie większej ilości elementów.

Klientów poszukujących wysokiej jakości farb do drzwi i stolarki wewnętrznej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem także w sklepie stacjonarnym w Warszawie. Oferujemy profesjonalne produkty o doskonałych właściwościach. W razie potrzeby doradzimy i pomożemy w wyborze farby, która najlepiej sprawdzi się do realizacji Państwa projektu.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów