Tynki wewnętrzne

Aktywne filtry

Producenci tynków wewnętrznych oferują nam szeroki wybór zapraw o zróżnicowanych parametrach użytkowych. Najpopularniejsze są tyki gipsowe, tynki wapienne i tynki cementowo-wapienne. Dawnej praktycznie wszystkie masy tynkarskie były przeznaczone do aplikacji ręcznej, dzisiaj coraz więcej tynków wewnętrznych to tynki maszynowe. Maszynowe tynki wewnętrzne charakteryzują się łatwością aplikacji oraz szybkością pracy. Za ich wyborem przemawia możliwość uzyskania równomiernej aplikacji. Tynki maszynowe sprawdzają się najlepiej w obiektach wielkopowierzchniowych. Tam, gdzie do pokrycia jest niewielka powierzchnia wystarczające okazują się tynki ręczne.

Charakterystyka tynków wewnętrznych

Tynki wewnętrzne wapienne charakteryzują się długim czasem wiązania, co w praktyce pozwala na niespieszną i dokładną aplikację oraz możliwość wygładzenia powierzchni w praktycznie dowolnym momencie. Dzięki przedłużonemu okresowi wiązania tynki wapienne są odporne na skurcz podczas schnięcia, w związku z czym nie zachodzi ryzyko, że pękną zaraz po ułożeniu. Są jednak mniej odporne na uszkodzenia niż tynki cementowo-wapienne. Można je stosować na stare tynki, a łatwość urabiania pozwala nadać wyprawie pożądaną strukturę.Tynki wewnętrzne Warszawa

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania klientów indywidualnych oraz mniejszych firm remontowo-budowlanych sklep Pigmentologia oferuje wysokiej jakości tynki wewnętrzne znanych i cenionych producentów. W asortymencie posiadamy zarówno tynki ręczne, jak i tynki maszynowe w różnych odmianach, co pozwala na dobór masy tynkarskiej adekwatnie do preferencji oraz oczekiwanego efektu wizualnego.Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie oraz sklepu internetowego, w którym oferujemy szeroki wybór zapraw tynkarskich i akcesoriów, a także systemów wykończeniowych i dekoracyjnych.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów