Farby gruntujące

Farba podkładowa o właściwościach gruntujących

Farby gruntujące do ścian to kategoria produktów uzupełniających, których zadaniem jest odpowiednie przygotowanie powierzchni ścian, sufitów, płyt kartonowo-gipsowych lub elementów podłoża pod malowanie farbami dekoracyjnymi. Farby gruntujące o właściwościach farb podkładowych mają za zadanie ograniczenie wchłaniania przez powierzchnię ściany farb nawierzchniowych, co przekłada się na ich mniejsze zużycie. Zapewniają także lepsze krycie i przyczepność do podłoża kolejnego produktu.

O skuteczności farb gruntujących do ścian decyduje ich skład oraz przeznaczenie. Ich jakość potwierdzają pozytywne referencje użytkowników, którzy sięgają po swoje ulubione farby gruntujące podczas każdej pracy malarskiej.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

FARBA PODKŁADOWA - KLUCZ DO IDEALNEGO PRZYGOTOWANIA I MALOWANIA ŚCIAN

Warto stosować farby podkładowe, szczególnie w przypadku ścian o wysokiej chłonności, z płyt gipsowo kartonowych, betonu czy tynku gipsowego. Farba podkładowa do ścian pełni kluczową rolę w procesie przygotowania powierzchni. Ułatwia późniejsze malowanie, ponieważ ujednolica podłoże i wyrównuje chłonność. To z kolei przekłada się na zwiększenie przyczepności i poprawia wydajność farb nawierzchniowych, co jest istotne dla osiągnięcia równomiernego krycia bez ryzyka powstawania nieestetycznych smug. Jedna warstwa tego produktu często wystarcza, aby skutecznie przygotować ścianę do malowania, minimalizując ryzyko wystąpienia nierówności i niedoskonałości na powierzchni.

ROLA FARB PODKŁADOWYCH W NAPRAWIE I WYGŁADZANIU POWIERZCHNI

Farby podkładowe są niezbędne w przypadkach, gdy ściana posiada uszkodzenia, ślady pleśni, czy nierówności struktury, jak w przypadku starej cegły czy metalu. Zastosowanie farby podkładowej przed malowaniem ścian znacząco poprawia końcowy efekt, ponieważ tworzy ona warstwę, która wyrównuje chłonność i zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej. To z kolei ułatwia uzyskanie czystej, jednolitej powierzchni bez smug i nierówności. Grunty i podkłady, stosowane za pomocą pędzla malarskiego lub wałka, są szczególnie polecane w przypadku powierzchni wymagających specjalnego przygotowania przed malowaniem, jak sufitów, ścian w dobrym stanie oraz powierzchni suchych i czystych. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty malowania, zaleca się sprawdzenie wilgotności względnej w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w przypadku ścian z tynkiem gipsowym.

Zalety farb gruntujących

Preparaty gruntujące z tej kategorii mają następujące zalety:

  • zmniejszają i wyrównują chłonność podłoża - przekłada się to na mniejsze zużycie farb nawierzchniowych,
  • są uniwersalne w działaniu, można je stosować pod farby dyspersyjne, lateksowe i akrylowe,
  • ujednolicają zagruntowaną powierzchnię, zmniejszając ryzyko przebić uprzedniej powłoki malarskiej,
  • przeciwdziałają występowaniu miejscowych obszarów koncentracji pigmentu będących konsekwencją nierównomiernej chłonności podłoża.

Gruntowanie ścian przed malowaniem jest czynnością, której nie warto pomijać, jeżeli zależy nam na doskonałym efekcie końcowym. Preparaty podkładowe zwykle nakłada się wałkiem lub pędzlem.

Farba gruntująca do ścian - Jaką farbę podkładową wybrać?

Rynek produktów do gruntowania ścian jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Kompletując nasz asortyment, zawsze zwracamy uwagę na jakość oferowanych produktów, także farb gruntujących. Precyzyjnie wyselekcjonowane farby gruntujące do ścian i posadzek to gwarancja uzyskania pożądanego efektu wizualnego, przy jednoczesnej łatwości nakładania produktów nawierzchniowych. W stałej sprzedaży posiadamy farby gruntujące znanych i cenionych producentów farb i lakierów. Są to wyroby o potwierdzonej skuteczności oraz uniwersalnym działaniu. Nasze farby gruntujące można aplikować pod wszystkie dostępne na rynku systemy nawierzchniowe – do farby dyspersyjnych, po akrylowe i wiele innych.

W przypadku podłoży silnie zniszczonych i pylących zalecane jest zastosowanie tradycyjnego gruntu, który idealnie sprawdzi się jako podkład pod farbę gruntującą. Grunt

Farby podkładowe do ścian w Pigmentologii

W zależności do malowanej powierzchni oraz naszych indywidualnych preferencji farby podkładowe do ścian możemy wybrać w kolorze białym lub dowolnym innym z wzornika producenta. Kolorowa farba gruntująca zwiększa nasycenie koloru produktu nawierzchniowego, podkreślając jego głębię.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem farb gruntujących do ścian i posadzek. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu Państwo wyrób odpowiadający Państwa potrzebom i oczekiwaniom.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów