• Jak poprawnie wykonać szpachlowanie łączeń płyt gipsowych?
  Jak poprawnie wykonać szpachlowanie łączeń płyt gipsowych?

  Płyty gipsowo-kartonowe to podstawowe elementy suchej zabudowy. Choć montaż systemu nie należy do najtrudniejszych, konieczne jest zadbanie o prawidłowe wykonanie połączeń pomiędzy elementami. Dlaczego tak ważne jest szpachlowanie i spoinowanie płyt g-k, co jest potrzebne do odpowiedniego wykonania prac i jak wygląda szpachlowanie połączeń gipsowych krok po kroku?

  Czytaj dalej
 • Jak przygotować ścianę do malowania - krok po kroku
  Jak przygotować ścianę do malowania - krok po kroku

  Aby nasze ściany prezentowały się estetycznie, bardzo ważny jest nie tylko sam proces malowania, ale i czynności, jakie należy wykonać przed wzięciem do ręki wałka malarskiego, w tym odpowiednie przygotowanie ścian. Jak przygotować ścianę do malowania? Jakich farb użyć? Czy gruntowanie ścian jest zawsze obowiązkowe? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź koniecznie!

  Czytaj dalej
 • Najmodniejsze tynki dekoracyjne - 5 popularnych wzorów
  Najmodniejsze tynki dekoracyjne - 5 popularnych wzorów

  Zastanawiasz się jak odmienić wnętrze i dodać mu ciekawego charakteru? Szukasz pomysłu na stylową dekorację ściany? A może marzy Ci się pokój wyglądający jak z obrazka w magazynie wnętrzarskim? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że tynki dekoracyjne mogą być stworzone właśnie dla Ciebie! Sprawdź najpopularniejsze pomysły na oryginalne pokrycie ścian!

  Czytaj dalej
 • Olejowanie drewna - Czym i jak olejować drewno?
  Olejowanie drewna - Czym i jak olejować drewno?

  Drewno należy do najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych, ponieważ charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i co najważniejsze - niebanalnym wyglądem. Ten surowiec wykorzystywany jest zarówno do tworzenia konstrukcji dachu, jak i wyrobu mebli ogrodowych czy pokojowych. Naturalne drewno nierzadko służy do produkcji niewielkich zabudowań, takich jak pergole, altanki oraz garaże wolnostojące. Często stanowi również niekonwencjonalną sztukaterię elewacyjną. Niemniej...

  Czytaj dalej
 • Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?
  Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

  Beton na ścianie coraz częściej wybierany jest przez inwestorów jako sposób na wykończenie domowych wnętrz. I choć kojarzyć się może z obrazkiem niedokończonego po wzniesieniu budynku to jednak wystarczy zerknąć na zdjęcia pomieszczeń wykończonych nim, aby zdać sobie sprawę, że efekt betonu na ścianie pozwala stworzyć kompozycje atrakcyjne wizualnie. Czym jest beton architektoniczny i w jakich wnętrzach się sprawdzi? Czego potrzebujesz aby uzyskać efekt betonu na ścianie?

  Czytaj dalej
 • Mycie ścian i gruntowanie przed malowaniem. Po co to robimy?
  Mycie ścian i gruntowanie przed malowaniem. Po co to robimy?

  Malowanie ścian to jedna z obowiązkowych czynności w trakcie remontu czy budowy. To również jeden ze sposobów na odświeżenie czy zmianę dotychczasowego wyglądu wnętrza. Zanim jednak ochoczo chwycimy wałek i pojemnik z farbą, warto odpowiednio przygotować ściany przed malowaniem. Jak to zrobić? Czym umyć ściany? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu!

  Czytaj dalej
 • Ciekawe wzory na ścianie. Jak je wykonać?
  Ciekawe wzory na ścianie. Jak je wykonać?

  Znudziły Ci się ściany w jednolitym kolorze? Marzysz o nadaniu im nowego, niebanalnego wyglądu, jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojnie — dekoracyjne wzory możesz stworzyć samodzielnie, nawet bez użycia gotowych szablonów. Wystarczy kilka trików, które znajdziesz w poniższym tekście. A więc... Do dzieła!

  Czytaj dalej
 • Najlepsze farby zmywalne do ścian. Rodzaje i właściwości
  Najlepsze farby zmywalne do ścian. Rodzaje i właściwości

  Jeśli właśnie planujesz remont lub wykańczasz nowy dom, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem farb do poszczególnych pomieszczeń. Farba, poza tym, że powinna mieć ładny kolor, musi też być praktyczna w użytkowaniu - wszak pozostanie na ścianach przez dłuższy czas. Dlatego warto wybrać farby plamoodporne, znane również jako zmywalne. Jaka jest najlepsza farba zmywalna do ścian? Jak dobrać rodzaj farby do poszczególnych pomieszczeń? Zachęcamy do lektury.

  Czytaj dalej
 • Jak malować ściany wałkiem?
  Jak malować ściany wałkiem?

  Zarówno hobbyści, jak i zawodowcy często do malowania ścian i sufitu wybierają wałek. Powszechnie uważa się, że jest on bardzo prostym narzędziem pracy. Zdarza się jednak, że bez podstawowych informacji na temat malowania wałkiem, efekty bywają niezadowalające. Na co zwrócić więc szczególną uwagę, zanim zabierzemy się do malowania ścian wałkiem? Jaki wałek wybrać i jakich błędów unikać podczas pracy? Sprawdź koniecznie!

  Czytaj dalej
 • Czym zabezpieczyć drewno w ogrodzie - sprawdzone metody
  Czym zabezpieczyć drewno w ogrodzie - sprawdzone metody

  Drewniane altany, tarasy i elementy małej architektury ogrodowej stanowią wyjątkowo gustowną oprawę ogrodu - są naturalne, szykowne i eleganckie, a przy tym bardzo oryginalne. Jednak wyeksponowanie i zachowanie ich urody wymaga pewnego wysiłku. Naturalne drewno jest bowiem wrażliwe na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz czynniki biologiczne.

  Czytaj dalej
 • Farba do ogrodzenia metalowego
  Farba do ogrodzenia metalowego

  Ogrodzenie metalowe jest narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, przede wszystkim czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Aby metalowe ogrodzenie, balustrada czy barierka zachowały swoją funkcjonalność i estetykę na długi czas niezbędne są regularne zabiegi konserwacyjne. Jak konserwować ogrodzenie metalowe? Po jakie produkty sięgać? O czym pamiętać przygotowując powierzchnię do malowania?

  Czytaj dalej
 • Farby do pokoju dziecięcego - jaką wybrać?
  Farby do pokoju dziecięcego - jaką wybrać?

  Wybór farby do pokoju dziecięcego to decyzja, której nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi. Bezpieczeństwo, trwałość powłoki malarskiej oraz możliwość uzyskania dodatkowego efektu funkcjonalnego i estetycznego to czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Jaką farbę wybrać? 

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 21 (2 Pages)