• Samodzielne malowanie ścian - czego potrzebujemy i od czego zacząć?
  Samodzielne malowanie ścian - czego potrzebujemy i od czego zacząć?

  Ściany w Twoim domu wymagają odświeżenia i odmalowania, a Ty nie chcesz czekać na ekipę i wolisz zrobić to sam? Wbrew pozorom samodzielne malowanie ścian nie jest zadaniem trudnym, ale trzeba się uzbroić w konieczną wiedzę, aby uniknąć błędów, które mogą zrujnować efekt. Oto więc poradnik dla początkujących - malowanie ścian krok po kroku.

  Czytaj dalej
 • Malowanie dachu z blachy - porady i wskazówki
  Malowanie dachu z blachy - porady i wskazówki

  Dach to kluczowy element budynku, który stanowi skuteczną ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Aby dach z blachy mógł długo i skutecznie spełniać swoją funkcję, musi być regularnie i odpowiednio konserwowany. Jednym z niezbędnych zabiegów jest malowanie dachu. Jak poprawnie pomalować dach? Jak przygotować powierzchnię blachy do malowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego!

  Czytaj dalej
 • Renowacja starych mebli drewnianych - od czego zacząć? Wskazówki i porady
  Renowacja starych mebli drewnianych - od czego zacząć? Wskazówki i porady

  Stare meble drewniane, pełne charakteru i historii, mają w sobie niepowtarzalny urok, który przyciąga wielu miłośników designu i rzemiosła. Niestety, upływ czasu, eksploatacja i zmienne warunki atmosferyczne często pozostawiają na nich niekorzystne ślady. Zbliżając się do renowacji takich mebli, możemy przywrócić im dawny blask i przydatność, zachowując jednocześnie ich unikalny charakter. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki i porady, które pomogą Ci rozpocząć proces renowacji...

  Czytaj dalej
 • Montaż płyt gipsowych na ścianie na profilach - poradnik
  Montaż płyt gipsowych na ścianie na profilach - poradnik

  Płyta wykonana z karton-gipsu to wszechstronnie stosowany materiał budowlany. Za pomocą płyt gipsowych łatwo można podzielić pomieszczenie. Sprawdzają się one w przypadku stawiania ścianek działowych, ale także w przypadku krzywych ścian, które chcemy wyprostować. Montaż płyt gipsowo-kartonowych to też ostatni etap wykonywania obudowy poddasza. Efekty montażu płyt g-k, zależą jednak od doświadczenia, umiejętności i staranności wykonawców, od jakości zastosowanych materiałów oraz od...

  Czytaj dalej
 • Malowanie płytek ceramicznych - na co zwrócić uwagę?
  Malowanie płytek ceramicznych - na co zwrócić uwagę?

  Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które są najtrudniejsze do remontowania. Generalny remont tych wnętrz wiąże się z kuciem ścian, usuwaniem starej glazury i terakoty oraz kupnem i położeniem nowych płytek. Taki remont nie tylko generuje spore koszty i bałagan, ale również utrudnia codzienne funkcjonowanie domowników przez czas trwania remontu, który niestety często się przedłuża. Dużo łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem jest pomalowanie płytek, które daje równie świetne efekty. Chcesz...

  Czytaj dalej
 • Jak dobrać odpowiednie listwy wykończeniowe? Rodzaje i zastosowanie
  Jak dobrać odpowiednie listwy wykończeniowe? Rodzaje i zastosowanie

  Listwy wykończeniowe są niezbędnym elementem wykończenia wnętrz. Są swego rodzaju dopełnieniem nadającym pomieszczeniu estetycznego wyglądu. Poza funkcją dekoracyjną pełnią jeszcze szereg funkcji użytkowych. Dowiedzmy się, jakie są rodzaje listew wykończeniowych i gdzie dokładnie znajdują zastosowanie?

  Czytaj dalej
 • Najlepsze pomysły na ściany w przedpokoju
  Najlepsze pomysły na ściany w przedpokoju

  Przedpokój jest jednym z tych pomieszczeń, którego wystrój zupełnie niesłusznie bagatelizujemy. A tymczasem przy urządzaniu przedpokoju warto się postarać i pokusić o wyjątkowe rozwiązania - to przecież pierwsze pomieszczenie, które widzimy zarówno my, jak i nasi goście, po przekroczeniu progu naszego domu. To wizytówka domu i powinno być naszą dumą. Jak zaaranżować nowoczesne ściany w przedpokoju? Jakie rozwiązania są obecnie nie tylko modne, ale też funkcjonalne? Na co zwracać uwagę...

  Czytaj dalej
 • Jaki kolor ścian do czerwonej cegły wybrać? Najmodniejsze rozwiązania
  Jaki kolor ścian do czerwonej cegły wybrać? Najmodniejsze rozwiązania

  Czerwona cegła od kilku już lat święci triumfy popularności w aranżacji wnętrz. Doskonale pasuje do stylu loftowego, skandynawskiego czy industrialnego, ale odpowiednio zastosowana może ozdobić każde wnętrze. A jednak czasem wkomponowanie jej w otoczenie sprawia inwestorom problemy. Cegła jest bardzo wyrazista, więc najważniejsze pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, brzmi: "jaki kolor ścian do czerwonej cegły pasuje najlepiej?".

  Czytaj dalej
 • Ciekawe zabudowy z płyt gipsowych
  Ciekawe zabudowy z płyt gipsowych

  Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo powszechnie używanym materiałem. I nic w tym dziwnego. Są nie tylko ekonomiczne, szybkie i łatwe w montażu, lecz również mają bardzo dużo zastosowań. Jednakże sposobów na aranżację wnętrza korzystając z płyt g-k, jest znacznie więcej niż postawienie ścianki działowej czy zamontowanie sufitu podwieszanego. Poniżej przedstawiamy zalety popularnej płyty gipsowo-kartonowej oraz kilka pomysłów wykończeń z jej wykorzystaniem.

  Czytaj dalej
 • Farba lateksowa czy ceramiczna? Różnice i zastosowanie
  Farba lateksowa czy ceramiczna? Różnice i zastosowanie

  Decydując się na malowanie ścian i sufitu w mieszkaniu, warto wybrać farbę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Na rynku produktów malarskich dostępnych jest wiele rodzajów farb, w tym farby akrylowe, winylowe, lateksowe, ceramiczne czy elewacyjne Wysoką odporność na zabrudzenia i szorowanie wykazuje szczególnie farba lateksowa i ceramiczna. Która z nich lepiej sprawdzi się do malowania naszych domowych wnętrz? Sprawdź koniecznie!

  Czytaj dalej
 • Jak poprawnie wykonać szpachlowanie łączeń płyt gipsowych?
  Jak poprawnie wykonać szpachlowanie łączeń płyt gipsowych?

  Płyty gipsowo-kartonowe to podstawowe elementy suchej zabudowy. Choć montaż systemu nie należy do najtrudniejszych, konieczne jest zadbanie o prawidłowe wykonanie połączeń pomiędzy elementami. Dlaczego tak ważne jest szpachlowanie i spoinowanie płyt g-k, co jest potrzebne do odpowiedniego wykonania prac i jak wygląda szpachlowanie połączeń gipsowych krok po kroku?

  Czytaj dalej
 • Jak przygotować ścianę do malowania - krok po kroku
  Jak przygotować ścianę do malowania - krok po kroku

  Aby nasze ściany prezentowały się estetycznie, bardzo ważny jest nie tylko sam proces malowania, ale i czynności, jakie należy wykonać przed wzięciem do ręki wałka malarskiego, w tym odpowiednie przygotowanie ścian. Jak przygotować ścianę do malowania? Jakich farb użyć? Czy gruntowanie ścian jest zawsze obowiązkowe? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź koniecznie!

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 31 (3 Pages)