Taśmy montażowe

Taśmy do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych stanowią kluczowy element w procesie wykańczania i wzmacniania połączeń między płytami GK. Są one specjalnie zaprojektowane, aby wzmacniać i wygładzać połączenia pomiędzy płytami oraz zapobiegać pęknięciom i osiadaniu. Są dostępne w różnych szerokościach i długościach, co pozwala na dopasowanie do różnych projektów. Dzięki taśmom do spoinowania, spoiny między płytami stają się niemal niewidoczne, a powierzchnia płyt staje się idealnie gładka i gotowa do malowania lub pokrycia tapetą. W naszej ofercie znajdują się taśmy do spoinowania (w tym specjalistyczne ognioodporne i zatrzymujące promieniowanie RTG) oraz taśmy do mocowania narożników. Zapraszamy do zakupów!

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Taśmy montażowe do systemów suchej zabudowy

Oferujemy różne rodzaje taśm montażowych do zastosowania w systemach suchej zabudowy. W swoim asortymencie posiadamy taśmy montażowe narożnikowe do zabezpieczania narożników o różnym kącie oraz taśmy montażowe do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Oferowane przez nas sprawdzone taśmy skutecznie wzmacniają łączenia płyt, zapobiegając pękaniu powierzchni ściany.

Dobór odpowiedniej taśmy montażowej uzależniony jest od zastosowanych przy konstrukcji płyt. Odpowiednio dobrana taśma montażowa pozwala uniknąć pęknięć na ścianach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Na rynku istnieją taśmy montażowe dedykowane konkretnym zastosowaniom, na przykład w pomieszczeniach o podwyższonej ognioodporności powinny być stosowane taśmy przeciwpożarowe (pokryte włóknem szklanym), a w pomieszczeniach narażonych na promieniowanie rentgenowskie — taśmy montażowe (przekładkowe) pokryte ołowiem. Ograniczają one przenikanie szkodliwego promieniowania rentgenowskiego do innych pomieszczeń i wzmacniają konstrukcję ścian działowych. Taśmę ołowianą stosuje się wraz z płytami ołowianymi (zatrzymującymi promieniowanie RTG).

Oferujemy także taśmy montażowe akustyczne, które posiadają właściwości wytłumiające i amortyzujące. Cechuje je wysoka wytrzymałość, pochłaniają także drgania wybranej powierzchni. Taśmy montażowe tego typu są montowane na profile oraz w miejscu styku z elementami masywnymi budynku. Znajdą je Państwo w naszej ofercie wraz z taśmą papierową. Mocna taśma montażowa papierowa (wzmacniająca) służy wzmacnianiu spoin płyt GK i zapobiega powstawaniu pęknięć na ścianie. Dostępna też jest taśma montażowa hybrydowa, która łączy zalety taśmy flizelinowej i papierowej.

Łatwość ich stosowania przy wykonywaniu suchego montażu sprawia, że montażowe taśmy stały się niezbędnym elementem przy instalacji oraz wykańczaniu płyt gipsowo-kartonowych w budownictwie i remontach.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów