Pielęgnacja Drewna

Środki do pielęgnacji i konserwacji drewna

Farby do drewna to bardzo szeroka i zróżnicowana kategoria produktowa oferująca zarówno produkty przeznaczone do dekoracyjnego, jak i ochronnego malowania i impregnowania powierzchni drewnianych oraz do pielęgnacji i konserwacji drewna. Rynek farb do drewna daje nam bardzo szeroki wybór specyfików do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, które różnią się od siebie składem, sposobem aplikacji, jak również uzyskiwanym efektem końcowym. Wybierając preparaty do pielęgnacji drewna, warto zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez poszczególnych producentów i wybrać to, które najlepiej będzie odpowiadało naszym potrzebom i oczekiwaniom.W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie produkty renomowanych marek, które doskonale sprawdzą się podczas aplikacji na powierzchniach drewnianych.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Jak wybrać dobrą farbę do drewna?

Lite drewno cały czas pracuje, co oznacza, że w zależności od takich czynników jak temperatura, wilgotność, czy sposób użytkowania mogą pojawiać się na nim odkształcenia lub pęknięcia. Kolor drewna może wyblaknąć podczas ekspozycji na działanie czynników atmosferycznych. Szczególnie powinniśmy uważać na takie jak zbyt wysoka temperatura oraz promieniowanie UV, nie wspominając o uszkodzeniach mechanicznych. Pielęgnacja mebli drewnianych to, wbrew pozorom, bardzo złożony temat. O wyborze farby do drewna powinien decydować przede wszystkim charakter malowanej powierzchni. Innego zabezpieczenia użyjemy do podłóg drewnianych, a innego w przypadku mebli ogrodowych. W inny sposób będziemy również chcieli zabezpieczyć elementy konstrukcyjne budynku zewnętrzne, a w inny te użytkowane pod dachem.

Pielęgnacja mebli drewnianych

Jeśli szukasz środków do czyszczenia mebli drewnianych lub mebli olejowanych, trafiłeś w dobre miejsce. Odpowiednia pielęgnacja powierzchni drewnianych wymaga od nas stosowania przeróżnych produktów, dedykowanych do tego celu. W ofercie naszego sklepu z łatwością znajdziesz środki do pielęgnacji drewna przeznaczone do wszystkich powierzchni mebli.

Niewłaściwa pielęgnacja drewna może wpłynąć negatywnie na drewniane elementy mebli. Szczególną uwagę należy zwrócić na czyszczoną powierzchnię, aby ochronić warstwę zabezpieczającą meble przed uszkodzeniem. Samo czyszczenie można wykonać przy pomocy miękkiej ściereczki i płynu do mycia naczyń, tak aby odtłuścić poszczególne powierzchnie elementów.

Istotny wpływ na pielęgnacje mebli drewnianych ma również rodzaj drewna, z którego jest wykonany. Jeśli struktura jest niejednolita, da się wyróżnić poszczególne słoje, nakładanie preparatu należy wykonywać wraz z kierunkiem usłojenia.

Meble drewniane i sposoby pielęgnacji drewna

Drzewo to niezwykle wytrzymała roślina, której używany podczas wytwarzania drewnianych mebli, podłóg, dachów i w zasadzie sporej części rzeczy, która nas otacza. Dzięki niejednolitej strukturze drewna zyskujemy dostęp do unikalnej faktury powierzchni mebla. Mimo solidnej struktury materiału, nasze drewniane wyposażenie niszczeje wraz z upływem lat. Możemy wydłużyć jego żywotność poprzez odpowiednią pielęgnację drewnianych powierzchni, stosując w tym celu produkty, które znajdziesz w poszczególnych kategoriach naszego sklepu. O tym, w jaki sposób malować i czyścić stare meble drewniane możesz przeczytać poniżej.

Sposób pielęgnacji mebli drewnianych olejowanych

Do pielęgnacji mebli olejowanych najlepiej posłużyć się szmatką lekko nasączoną tym samem olejem, którego użyliśmy podczas pierwszej konserwacji. Wszelkie zabrudzenia należy oczyścić przed procesem olejowania. W tym celu można zastosować specjalny preparat do czyszczenia mebli olejowanych. Czynność olejowania należy do tych, które trzeba wykonywać systematycznie. Efekt zabezpieczający powierzchnie drewniane z czasem słabnie i należy go powtarzać co jakiś czas.

Pielęgnacja mebli drewnianych woskowanych

Jeśli zastanawiałeś się czym czyścić drewniane meble woskowane, możesz sprawdzić woski z naszej oferty. To właśnie one, po nałożeniu na bawełnianą ściereczkę pozwalają utrzymać woskowy efekt na drewnianej powierzchni z litego drewna. Pamiętaj, że po nałożeniu wosku, mebel należy wypolerować, aby nadać mu piękny wygląd na długie lata.

Sposób pielęgnacji mebli z drewna naturalnego

W celu odpowiedniej pielęgnacji należy użyć ściereczki i nałożonego na nią preparatu przeznaczonego do użytku na drewnianą powierzchnię. Pamiętaj, aby ruchy czyszczące wykonywać wzdłuż słoi.

Konserwacja mebli drewnianych lakierowanych

Drewniane meble z lakierowaną powierzchnią można myć przy pomocy ściereczki. Dla utrzymania odpowiedniego efektu połysku zaleca się stosowanie wosku pszczelego.

Preparaty do pielęgnacji drewna w ofercie Pigmentologia

Nasza oferta farb do drewna i środków do pielęgnacji i konserwacji drewna jest bardzo szeroka. W stałym asortymencie posiadamy dziesiątki produktów – impregnatów, lakierów, olejówlakierobejc oraz wosków. Zdecydowana większość oferowanych produktów dostępna jest w pełnej gamie kolorystycznej, co pozwala na dużą swobodę pod względem aranżacji, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej ochrony powierzchni przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeń mechanicznych.

Od lat z sukcesami zaopatrujemy osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa w rozwiązania najwyższej jakości. W sprzedaży posiadamy farby oraz impregnaty do podłóg, rozwiązania przeznaczone do ochronnego i dekoracyjnego malowania konstrukcji, a także farby i emalie do malowania mebli ogrodowych i innych elementów drewnianych użytkowanych na zewnątrz.

Sklep internetowy Pigmentologia

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem na farby do drewna. Każda oferowana przez nas farba do drewna to produkt skrupulatnie wyselekcjonowany, którego doskonałe właściwości idą w parze z konkurencyjną ceną. Sprzedaż środków i preparatów do drewna prowadzimy w ramach sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego. Obydwa sklepy obok specjalistycznych farb oferują także produkty uzupełniające, narzędzia i akcesoria malarskie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów