Środki do Czyszczenia Drewna

Czyszczenie i pielęgnacja drewna

W trakcie eksploatacji powierzchnie drewniane są narażone na szereg zanieczyszczeń. Część z nich bez trudu usuniemy przy użyciu letniej wody i lekkiego detergentu. Inne wymagają zastosowania specjalistycznych preparatów do czyszczenia drewna. Wybierając rekomendowane środki do czyszczenia drewna, mamy pewność, iż usuwanie zanieczyszczeń powierzchniowych nie osłabi warstwy ochronnej drewna. Inne preparaty należy stosować w przypadku powierzchni impregnowanych woskiem, olejem, farbą ochronną. Co ważne, innej pielęgnacji wymagają powierzchnie drewniane wewnątrz i na zewnątrz.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Pigmentologia. Znajdziesz u nas takie produkty jak: środki do czyszczenia mebli, podłóg i innych powierzchni drewnianych.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Wybieramy preparaty do czyszczenia drewna

Codzienna pielęgnacja drewnianych powierzchni pokrytych woskami tradycyjnymi wymaga zastosowania środków czyszczących, które nie będą się przyczyniały do ścierania warstwy impregnatu. Jednym z takich produktów jest Koncentrat Wisch-FIX. Z jego pomocą usuniesz uporczywe plamy, w szczególności na drewnianych podłogach olejowanych woskiem twardym Osmo. Oferowany środek bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku innych wosków. Nie wysusza drewna. Czyści powierzchnie, jednocześnie je pielęgnując i nawilżając.

Wybierając preparat z przeznaczeniem do likwidacji tłuszczu, brudu i innych zabrudzeń z powierzchni drewnianych, w łatwy sposób osiągniesz zamierzony rezultat. Produkty dedykowane do czyszczenia drewna wykorzystamy do mycia brudnych warstw oleju, wosku, oraz lakieru.

Jakie preparaty do czyszczenia drewna sprawdzą się najlepiej?

Dużym wyzwaniem jest pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych, jak również czyszczenie drewna w saunach i pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. W przypadku mebli ogrodowych możemy polecić dedykowany zestaw do ich pielęgnacji. Produkt ten oferuje funkcje takie jak:

  • usuwa szarość drewna (specjalny żel myjący)
  • chroni drewno przed wpływem czynników szkodliwych (olej w sprayu)

Do czyszczenia drewna w saunach oraz innych pomieszczeniach o dużej wilgotności możemy natomiast polecić kwaśny środek czyszczący Tikkurila Supi Saunapesu. Supi Saunapesu zapobiega odkładaniu się kamienia na powierzchni drewna, dzięki czemu nasza domowa sauna zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas użytkowania.

Środki do czyszczenia w ofercie Pigmentologia

Meble drewniane wymagają szczególnego traktowania. Jeśli chcemy, aby służyły nam przez długie lata, powinniśmy zadbać o ich pielęgnację, czyszcząc je przy pomocy produktów do tego dedykowanych. Klientów zainteresowanych wyborem wysokiej jakości preparatów do czyszczenia drewna zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu Pigmentologia. W sprzedaży posiadamy zarówno środki co codziennego czyszczenia drewna, jak i specjalistyczne preparaty do czyszczenia drewna szczególnie narażonego na wpływ czynników szkodliwych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji także w sklepie stacjonarnym w Warszawie. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich produktów, zapraszamy do kontaktu.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów