Czyszczenie i pielęgnacja

Aktywne filtry

Środki do czyszczenia drewna

W trakcie eksploatacji powierzchnie drewniane są narażone na szereg zanieczyszczeń. Część z nich bez trudu usuniemy przy użyciu letniej wody i lekkiego detergentu. Inne wymagają zastosowania specjalistycznych preparatów do czyszczenia drewna. Wybierając rekomendowane środki do czyszczenia drewna mamy pewność, iż usuwanie zanieczyszczeń powierzchniowych nie osłabi warstwy ochronnej drewna. Inne preparaty należy stosować w przypadku powierzchni impregnowanych woskiem, olejem, farbą ochronną. Co ważne, innej pielęgnacji wymagają powierzchnie drewniane wewnątrz i na zewnątrz.

Wybieramy preparaty do czyszczenia drewna

Codzienna pielęgnacja drewnianych powierzchni pokrytych woskami tradycyjnymi wymaga zastosowania środków czyszczących, które nie będą się przyczyniały do ścierania warstwy impregnatu. Jednym z takich produktów jest Koncentrat Wisch-FIX, który został opracowany specjalnie z myślą o drewnianych podłogach pokrytych Woskami Twardymi Olejnymi Osmo. Oferowany środek bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku innych wosków. Nie wysusza drewna. Czyści powierzchnie, jednocześnie je pielęgnując i nawilżając.

Jakie preparaty do czyszczenia drewna sprawdzą się najlepiej?

Dużym wyzwaniem jest pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych, jak również czyszczenie drewna w saunach i pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. W przypadku mebli ogrodowych możemy polecić dedykowany zestaw do ich pielęgnacji, który:

  • usuwa szarość drewna (specjalny żel myjący)
  • chroni drewno przed wpływem czynników szkodliwych (olej w sprayu)

Do czyszczenia drewna w saunach oraz innych pomieszczeniach o dużej wilgotności możemy natomiast polecić kwaśny środek czyszczący Tikkurila Supi Saunapesu. Supi Saunapesu zapobiega odkładaniu się kamienia na powierzchni drewna, dzięki czemu nasza domowa sauna zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas użytkowania.

Klientów zainteresowanych wyborem wysokiej jakości preparatów dedykowanych do czyszczenia drewna zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu Pigmentologia. W sprzedaży posiadamy zarówno środki co codziennego czyszczenia drewna, jak i specjalistyczne preparaty do czyszczenia drewna szczególnie narażonego na wpływ czynników szkodliwych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji także w sklepie stacjonarnym w Warszawie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów