Woski do drewna

Aktywne filtry

Woski do drewna

Woskowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów ochrony drewna przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Podstawową zaletą woskowania jest możliwość skutecznego zabezpieczenia powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału. Odpowiednio dobrany wosk do drewna podkreśli jego rysunek, jednocześnie nadając usłojeniu więcej wyrazistości. W zależności do preferencji możemy oczywiście wybrać wosk barwiący. Woski barwiące do drewna są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, która – w przypadku większości produktów – odpowiada naturalnemu kolorytowi drewna poszczególnych gatunków. W ten sposób możemy podbić naturalny efekt kolorystyczny powierzchni lub poddać ją kompletnej metamorfozie.

Wosk do drewna – produkt wykończeniowy

Wosk do drewna jest produktem wykończeniowym. Jego zastosowanie nie wymaga stosowania innych produktów nawierzchniowych. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania mebli. Woskowane meble zyskują jedwabiste wykończenie. Wosk może być stosowany na wszystkie gatunki drewna, także bezpośrednio na drewno surowe. Woskować można także drewno bejcowane oraz powierzchnie zabezpieczone uprzednio specjalistycznymi produktami podkładowymi. To także bardzo dobry produkt to pielęgnacji powierzchni lakierowanych.

Jak wybrać wosk do drewna?

Woski do drewna są bardzo różne. W dużej mierze to preparaty przeznaczone do ochronno-dekoracyjnego stosowania na powierzchniach wewnętrznych. Dobry wosk do drewna pozwala uzyskać powierzchnię ochronną o wysokich parametrach odpornościowych, dzięki czemu skutecznie chroni meble przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi, jak również szkodliwym oddziaływaniem wody i nadmiernej wilgoci.

Klientów zainteresowanych woskowaniem powierzchni drewnianych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem wosków do drewna. Prowadzimy sprzedaż internetową i stacjonarną. Nasz sklep stacjonarny z woskami do drewna, farbami oraz produktami uzupełniającymi znajdziecie Państwo w Warszawie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów