Woski do Drewna

Woski do drewna

Woskowanie drewna to jeden z najpopularniejszych sposobów ochrony i pielęgnacji drewna. Podstawową zaletą woskowania jest możliwość skutecznego zabezpieczenia powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału. Odpowiednio dobrany wosk do drewna podkreśli jego rysunek, jednocześnie nadając drewnu usłojeniu więcej wyrazistości. W zależności do preferencji możemy oczywiście wybrać wosk do drewna barwiący. Woski barwiące do drewna są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, która – w przypadku większości produktów – odpowiada naturalnemu kolorytowi drewna poszczególnych gatunków. W ten sposób możemy podbić naturalny efekt kolorystyczny powierzchni lub poddać ją kompletnej metamorfozie. Więcej o woskowaniu dowiesz się poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów dostępnych w sklepie Pigmentologia.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Woskowanie drewna - produkt wykończeniowy

Wosk do drewna jest produktem wykończeniowym. Woskowanie drewna, to zabieg, który nadaje świeżość, a także poprawia wygląd drewna. Jego zastosowanie nie wymaga stosowania innych produktów nawierzchniowych. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania mebli czy parkietów. Woskowane meble zyskują jedwabiste wykończenie. Wosk do drewna może być stosowany na wszystkie gatunki drewna, także bezpośrednio na drewno surowe. Woskować można także drewno bejcowane oraz powierzchnie zabezpieczone uprzednio specjalistycznymi produktami podkładowymi. To także bardzo dobry produkt to pielęgnacji powierzchni lakierowanych.

Woski do drewna - rodzaje

Produkty do woskowania drewna są bardzo różne. W dużej mierze to preparaty przeznaczone do ochronno-dekoracyjnego stosowania na powierzchniach wewnętrznych. Dobry wosk do drewna pozwala uzyskać powierzchnię ochronną o wysokich parametrach odpornościowych, dzięki czemu skutecznie chroni meble przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi, jak również szkodliwym oddziaływaniem wody i nadmiernej wilgoci.

Wosk renowacyjny

Wosk renowacyjny - To środek najczęściej w postaci pasty lub kremu do drewna. Często ma stałą konsystencję jak wosk twardy czy też półpłynną. Wykorzystujemy go do powłok, na które wosk do drewna był już uprzednio naniesiony. Jeżeli zależy nam na estetyce, możemy wykorzystać go do zamaskowania defektów powstałych i innych niedoskonałości wskutek uszkodzeń mechanicznych. Z łatwością załatamy niewielkie rysy, dziurki i pory drewna, a także wyrównamy kolor na całej powierzchni.

Środek do woskowania drewna surowego

Do pierwotnego pokrycia drewna surowego możemy wykorzystać naturalny wosk płynny lub półpłynny. Dzięki płynnej konsystencji może on wnikać głęboko w strukturę drewna, zabezpieczając je przed szkodliwym działaniem wilgoci. Wosk płynny do pielęgnacji najczęściej wybieramy z przeznaczeniem do powierzchni oszlifowanego drewna.

Środki do woskowania drewna w ofercie Pigmentologia

Woskowanie drewna do istotny element pielęgnacyjny zapewniający aksamitny połysk powierzchni. Dzięki zastosowaniu wosku, można podkreślić naturalną barwę i strukturę drewna. Co do powyższego produktu na rynku można znaleźć wiele rodzai wosków do drewna. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości produkty, które zabezpieczą powierzchnię przedmiotów wykonanych z drewna na długi czas. Prowadzimy sprzedaż internetową i stacjonarną. Nasz sklep stacjonarny z woskami do drewna, farbami oraz produktami uzupełniającymi znajdziecie Państwo w Warszawie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów