Masy szpachlowe

Aktywne filtry

Masy szpachlowe są produktem niezastąpionym podczas każdego remontu. Ich zastosowanie bywa konieczne, by odpowiednio przygotować odnawiane podłoża do dalszych prac wykończeniowych i wręcz nieodzowne przy wykonywaniu suchej zabudowy. Zastosowanie poszczególnych mas szpachlowych jest uzależnione od właściwości konkretnego produktu, przede wszystkim jego wytrzymałości. Najczęściej jednak masy szpachlowe stosuje się jako masy naprawcze, które mają za zadanie wyrównanie ścian, wypełnienie ubytków, pęknięć, rys, a nawet otworów po gwoździach oraz innych systemach montażowych.

Charakterystyka mas szpachlowych

Masa szpachlowa dostępna jest w dwóch wariantach – jako masa gotowa oraz sypka. Masy gotowe są bardzo wygodne, gdyż można je aplikować bezpośrednio z opakowania. Masy sypkie wymagają przygotowania, ale są relatywnie tańsze, dlatego inwestorzy korzystają z nich podczas większych prac.

Planując remont, warto pamiętać o tym, że gotowa masa szpachlowa i gładź szpachlowa to dwa różne produkty o dwojakim zastosowaniu. Podczas gdy gładź szpachlowa – jak sama nazwa wskazuje – służy do gładzenia powierzchni, masa szpachlowa umożliwia naprawę znacznie większych zarysowań i niedoskonałości. Jednorazowe mogą być nakładane w warstwach o grubości nawet 7 milimetrów.

Zastosowanie masy szpachlowej

jak już wspomnieliśmy, masa szpachlowa wykorzystywana jest głównie podczas remontów, w miejscach, gdzie występują drobne ubytki w powierzchni ściany lub wymagane jest poprawienie stanu podłoża przed np. malowaniem. Gładzie szpachlowe pozwolą szybko i sprawnie uporać się z najbardziej naglącymi remontami.

Masę szpachlową możemy wykorzystać do wygładzania powierzchni już istniejącej oraz do łatania dziur powstałych w podłożu zbudowanym z płyt gipsowych. Jeśli masa lub gładź gipsowa jest przystosowana do spoinowania beztaśmowego, możemy użyć jej do łatania połączeń pomiędzy płytami g-k. bezpośrednio na schnięcie preparatu wpływa chłonność podłoża. W przypadku bardzo chłonnych, gipsowych powierzchni i grubych rys, możliwe, że będzie potrzebna więcej niż jedna warstwa produktu do wypełniania ubytków.

Masy szpachlowe Warszawa

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania klientów sklep Pigmentologia oferuje gotowe masy szpachlowe sprawdzonych producentów. W asortymencie posiadamy zarówno masy gotowe, jak i sypkie masy szpachlowe. Obok masy szpachlowej, naszym Klientom oferujemy akcesoria dedykowane do ich aplikacji oraz materiały ochronne i dekoracyjne.

Klientów z terenu miasta Warszawa zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, gdzie wybrane masy szpachlowe możecie Państwo nabyć od ręki. Wszystkich do zapoznania się asortymentem sklepu internetowego. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących doboru produktu do konkretnych zastosowań służymy radą i pomocą.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów