Grunty

Liczba produktów: 25
Liczba produktów: 25

Aktywne filtry

Grunty zaliczamy do produktów uzupełniających. Ich zadaniem jest przygotowanie powierzchni pod nałożenie farby nawierzchniowej. Grunt do ścian zmniejsza lub wyrównuje chłonność powierzchni, co umożliwia efektywne pokrycie kolorem całej powierzchni przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia produktu nawierzchniowego. Grunt zapobiega również miejscowej koncentracji pigmentu, która wynika z nadmiernej ilości wchłoniętego produktu i prowadzi do powstawania na ścianach oraz innych malowanych powierzchniach nieestetycznych plam. Grunty mogą przyjmować postać płynów gruntujących lub farb gruntująco-podkładowych.

Dobry grunt pod każdy system dekoracyjny

Preparaty do gruntowania ścian różnią się od siebie składem oraz sposobem aplikacji – jedne możemy nanosić na malowane powierzchnie pędzlem, inne aplikując w postaci aerozolu. Wybierając grunt pod system dekoracyjny należy kierować się specyfiką malowanego podłoża. Większość produktów dostępnych na rynku pozwala nam bowiem nie tylko ograniczyć lub wyrównać chłonność podłoża, ale również je wzmocnić. Wybrane preparaty do gruntowania ściandodatkowo zwiększają przyczepność produktu nawierzchniowego, co zapobiega rolowaniu się farby podczas malowania oraz jej odparzaniu i odpadaniu.

Gdzie szukać dobrych gruntów do ścian?

Jako specjaliści od systemów malarskich do różnych zastosowań oferujemy naszym klientom pełną gamę produktów uzupełniających w postaci preparatów do gruntowania ścian i podłóg. Nasz asortyment obejmuje zarówno środki gruntujące przeznaczone pod farby podkładowe i/lub nawierzchniowe, jak i specjalistyczne farby gruntujące o właściwościach podkładowych. Te ostanie polecamy wszędzie tam, gdzie ze względu na kolor poprzedniej powłoki malarskiej lub specyfikę malowanej powierzchni obawiamy się o równomierność pokrycia warstwy nawierzchniowej.

Klientów poszukujących sprawdzonych środków gruntujących zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Klientów z terenu miasta Warszawa dodatkowo zapraszamy do odwiedzin w sklepie stacjonarnym Pigmentologia. Na miejscu od ręki posiadamy szeroki wybór gruntów do oraz akcesoriów do gruntowania ścian i posadzek.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów