Środki gruntujące

Środki do gruntowania podłoża

Środki gruntujące do ścian to grupa preparatów przeznaczonych do odpowiedniego przygotowania powierzchni przed przystąpieniem do dalszych prac takich jak malowanie czy szpachlowanie. Preparaty gruntujące nanoszone na podłoże mają za zadanie zmniejszyć lub wyrównać jego chłonność. Zmniejszając chłonność malowanej powierzchni przed aplikacją farby nawierzchniowej, możemy uzyskać pożądany efekt wizualny, jednocześnie ograniczając ilość niezbędnego produktu nawierzchniowego. Wyrównując chłonność powierzchni, środki gruntujące dodatkowo zapobiegają koncentracji pigmentu w miejscach większej chłonności, co pozwala uniknąć nieestetycznych plam. W zależności do składu środek gruntujący może dodatkowo wzmacniać malowaną powierzchnię w przypadku odpowiedniego użycia, zwiększać przyczepność farby do podłoża i ograniczać pylenie np. gładzi, które mogłoby powodować rolowanie się produktu nawierzchniowego podczas aplikacji.

Czytaj Więcej

Aktywne filtry

Dobry środek gruntujący do ścian to podstawa

Planując dekoracyjne malowanie ścian, warto zaopatrzyć się w dobry środek gruntujący do ścian, który zwiększa przyczepność powierzchni. Jego zaletą jest łatwość aplikacji – preparat ten można nanosić za pomocą pędzla na ścianę lub jako aerozol – oraz wysoka skuteczność działania. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy środki gruntujące znanych producentów. W asortymencie posiadamy środki wyrównujące chłonność powierzchni, środki gruntujące o działaniu wzmacniającym oraz produkty zwiększające przyczepność warstw nawierzchniowych do podłoża, np. do tynków gipsowych czy cementowych.

Środek gruntujący a krycie

Płynny środek gruntujący to najczęściej produkt bezbarwny, który zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej, ale nie neutralizuje koloru pokrywanej powłoki malarskiej. Jeśli więc obawiamy się, że wybrana przez nas farba nie pokryje dobrze poprzedniego koloru ściany, zamiast środka gruntującego możemy wybrać farbę podkładową o właściwościach gruntujących.

Chemia budowlana w postaci farby podkładowej o właściwościach gruntujących łączy w sobie właściwości standardowych środków gruntujących do ścian i posadzek, jednocześnie ograniczając ryzyko przebijania wcześniejszej warstwy malarskiej przez świeże wymalowanie.

Środki gruntujące do betonu

Gruntowanie zwiększa jakość prowadzonych prac wykończeniowych. Nie inaczej jest również z podłożem betonowym. Przed przystąpieniem do malowania, tynkowania czy układania płytek ceramicznych lub paneli na posadzki betonowe należy zastosować odpowiedni rodzaj gruntu. Wzmacnia to podłoże i zmniejsza jego chłonność, a tym samym zmniejsza zużycie nakładanego w następnej kolejności produktu.

Grunt do betonu przeznaczony do stosowania na zewnątrz powinien dodatkowo zwiększać odporność podłoża na czynniki atmosferyczne, ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. W przypadku podjazdów czy parkingów beton po zastosowaniu środka gruntującego powinien być też odporny na detergenty, smary czy oleje silnikowe.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem w naszej ofercie.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów