Środki gruntujące

Aktywne filtry

Środki gruntujące do ścian to grupa preparatów przeznaczonych do odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania. Gruntowaniem nazywamy proces polegający na nanoszeniu na malowaną powierzchnię farby podkładowej lub środka gruntującego, których zadaniem jest zmniejszenie lub wyrównanie chłonności powierzchni. Zmniejszając chłonność malowanej powierzchni przed aplikacją farby nawierzchniowej możemy uzyskać pożądany efekt wizualny, jednocześnie ograniczając ilość niezbędnego produktu nawierzchniowego. Wyrównując chłonność powierzchni środki gruntujące dodatkowo zapobiegają koncentracji pigmentu w miejscach większej chłonności, co pozwala uniknąć nieestetycznych plam. W zależności do składu środek gruntujący może dodatkowo wzmacniać malowaną powierzchnię, zwiększać przyczepność farby do podłoża i ograniczać pylenie np. gładzi, które mogłoby powodować rolowanie się produktu nawierzchniowego podczas aplikacji.

Dobry środek gruntujący do ścian to podstawa

Planując dekoracyjne malowanie ścian warto zaopatrzyć się w dobry środek gruntujący do ścian. Jego zaletą jest łatwość aplikacji – można go nanosić bezpośrednio pędzlem na ścianę lub jako aerozol – oraz wysoka skuteczność działania. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów oferujemy środki gruntujące znanych producentów. W asortymencie posiadamy środki wyrównujące chłonność powierzchni, środki gruntujące o działaniu wzmacniającym oraz produkty zwiększające przyczepność warstw nawierzchniowych do podłoża.

Środek gruntujący a krycie

Płynne środki gruntujące to najczęściej produkty bezbarwne, które zwiększają przyczepność farby nawierzchniowej, ale nie neutralizują koloru pokrywanej powłoki malarskiej. Jeśli więc obawiamy się, że wybrana przez nas farba nie pokryje dobrze poprzedniego koloru ściany zamiast środka gruntującego możemy wybrać farbę podkładową o właściwościach gruntujących. Farba podkładowa o właściwościach gruntujących łączy w sobie właściwości standardowego gruntu do ścian i posadzek, jednocześnie ograniczając ryzyko przebijania wcześniejszej warstwy malarskiej przez świeże wymalowanie.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem.

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów