Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil olej do tarasu

Wodorozcieńczalny olej do drewna, w 3 gotowych kolorach

Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil olej do tarasu

Wodorozcieńczalny olej do drewna, w 3 gotowych kolorach

121,90 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 500 zł
  • Kup na raty
  • 14 dni na zwrot
  • Bezpieczne pakowanie
Zalety produktu
  • Zawiera filtry chroniące drewno przed promieniowaniem UV
  • Zawiera specjalne pigmenty zwiększające trwałość wykończenia oraz podkreślające usłojenie drewna
  • Zabezpiecza drewno przed wilgocią i brudem
  • Ogranicza pękanie powierzchni drewnianych

Wodorozcieńczalny olej do drewna na bazie oleju roślinnego zawierający specjalne pigmenty oraz filtry UV. Zabezpiecza drewno przed wilgocią i brudem, a także ogranicza pękanie powierzchni drewnianych. Przeznaczony do olejowania zarówno drewna surowego, jak i uprzednio olejowanego. Zalecany do drewna miękkiego, twardego, zaimpregnowanego metodami przemysłowymi oraz poddanego obróbce termicznej


Ok. 5 - 7 m2/l - stare, zużyte i zniszczone powierzchnie drewniane

Ok. 7 - 15 m2/l - nowe i w dobrym stanie powierzchnie drewniane


Przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%

Suchość dotykowa po kilku godzinach. Czas schnięcia uzależniony jest od porowatości podłoża i ilości naniesionego oleju. Kolejna warstwa oleju może zostać nałożona jak tylko powierzchnia wyschnie, tj. zazwyczaj po kilku godzinach.


Niezidentyfikowany

Kolorystyka

Kolory z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes oraz karty Tikkurila Deco Grey


Nakładanie

Pędzel lub gąbka.

Malowanie

Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Olej rozprowadzać równomiernie za pomocą pędzla lub gąbki, tak by cały został wchłonięty przez drewno. Ewentualny nadmiar oleju należy niezwłocznie usunąć. Zazwyczaj jedna warstwa oleju jest wystarczająca, jednak w przypadku porowatego typu drewna może okazać się konieczne nałożenie drugiej warstwy oleju.

Drugą warstwę można nakładać w momencie, gdy olej zostanie wchłonięty i powierzchnia jest sucha, w zależności od warunków atmosferycznych zazwyczaj następuje to po kilku godzinach. W celu uniknięcia przegrubienia (przeolejowania) wykonuj pociągnięcia pędzla na całej długości płyty, pokrywając całą powierzchnię równomiernie.

Nasączanie olejem powoduje przyciemnienie naturalnego koloru drewna. Malowanie renowacyjne powinno być przeprowadzane, gdy jest to konieczne np., gdy poprzednie warstwy oleju zostały wypłukane. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie.

Pogorszenie się stanu malowanej powierzchni lub wymalowania może być spowodowane poprzez reakcję elektrochemiczną wywołaną obecnością metali w wymalowanym elemencie. Efektem takiego zjawiska jest pojawienie się ciemnych zmian na drewnie.

Przygotowanie

Powierzchnie niemalowane

Usunąć brud, kurz i luźne elementy z powierzchni. Powierzchnie zainfekowane pleśnią umyć odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania.

Powierzchnie malowane uprzednio olejem

Usunąć luźne elementy za pomocą skrobaka lub szczotki drucianej. W razie potrzeby, powierzchnie zainfekowane pleśnią umyć odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli na powierzchni drewna pozostaje bezbarwna warstwa, należy ją usunąć przed malowaniem.

Warunki nakładania

Powierzchnia przeznaczona do malowania musi być sucha i zawartość wilgoci w drewnie poniżej 20%, gdyż mokre drewno nie wchłania oleju oraz olej wysycha powoli. Impregnowane drewno jest często mokre, dlatego zaleca się jego malowanie po około 6 miesiącach od montażu. W trakcie aplikacji i schnięcia temperatura powietrza musi wynosić minimum +5°C, a wilgotność względna powietrza powinna być poniżej 80%.