Tikkurila Valtti Wood Oil ochronny olej do drewna

Tradycyjny olej do drewna zewnętrznego. Zabezpiecza drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie powierzchni.

Tikkurila Valtti Wood Oil ochronny olej do drewna

Tradycyjny olej do drewna zewnętrznego. Zabezpiecza drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie powierzchni.

124,90 zł
Brutto

  • Produkt dostępny
  • Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 500 zł
  • Kup na raty
  • 14 dni na zwrot
  • Bezpieczne pakowanie
Zalety produktu
  • Tikkurila - marka z ponad 150-letnim doświadczeniem w ochronie drewna.
  • Zabezpiecza drewno przed wilgocią.
  • Chroni drewno przed zabrudzeniami.
  • Ogranicza pękanie drewna.

Tradycyjny olej do drewna

Zabezpiecza drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie powierzchni. Może być stosowany do wcześniej olejowanych powierzchni drewnianych na zewnątrz, również do drewna twardego, thermwood, impregnowaneg, jak i do drewna surowego.


Wydajność: ok. 5-7 m2/l w zależności od porowatości drewna.


Czas schnięcia: przy temp. 23st C i wilgotności względnej 50%, suchość dotykowa po kilku godzinach. Czas schnięcia uzależniony od porowatości podłoża oraz ilości użytego oleju. Druga warstwa oleju może być nakładana, gdy podłoże jest już suche, zazwyczaj po paru godzinach, w zależności od warunków atmosferycznych.


Narzędzia do nakładania

pędzel, gąbka, miękka tkanina

Warunki nakładania

Powierzchnia musi być sucha, drewno powinno zawierać mniej niż 20% wilgotności, ponieważ wilgotne drewno nie wchłania oleju, a proces schnięcia jest spowolniony. W przypadku gdy impregnowane drewno jest wilgotne, zaleca się olejowanie po 6 miesiącach właściwego suszenia. W trakcie olejowania i schnięcia, temperatura powietrza, powierzchni malowanej i produktu, musi być powyżej +5st C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%. Obróbka wstępna niezabezpieczonych powierzchni: oczyścić powierzchnię drewna z brudu, kurzu oraz luźnego materiału. Pleśń zmyć za pomocą odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania.

Nakładanie

Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Olej rozprowadzać równomiernie za pomocą pędzla lub gąbki tak mocno, żeby cały został wchłonięty przez drewno. w celu uniknięcia przegrubienia (przeolejowania) wykonuj pociągnięcia pędzla na całej długości płyty, pokrywając całą powierzchnię równomiernie. Nałożyć jedną warstwę na meble ogrodowe. Drewno porowate może potrzebować nałożenia dwóch warstw. Druga warstwa oleju może być nakładana po wchłonięciu pierwszej. Nanieść drugą warstwę tak szybko, jak olej jest wchłaniany i powierzchnia jest sucha, w zależności od warunków atmosferycznych zazwyczaj następuje to po kilku godzinach. Olejowanie powoduje przyciemnienie koloru drewna. Konserwacja powinna być przeprowadzana gdy jest to konieczne. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie.

Przygotowanie

Powierzchnie wcześniej nie olejowane

usunąć luźny materiał z powierzchni za pomocą skrobaczki lub szczotki drucianej. Oczyścić i umyć w razie potrzeby z użyciem odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli przezroczysty film pozostaje na powierzchni należy go usunąć przed olejowaniem

Renowacja starych powłok malarskich

w przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.