Fox Farba Tablicowa

Farba tablicowa przeznaczona do malowania wewnętrznych powierzchni cementowych, murowanych, na płytach gipsowo-kartonowych oraz mebli.

Tworzy solidną ścieralną powłokę umożliwiającą wielokrotne zapisywanie kredą notatek.

Fox Farba Tablicowa

Farba tablicowa przeznaczona do malowania wewnętrznych powierzchni cementowych, murowanych, na płytach gipsowo-kartonowych oraz mebli.

Tworzy solidną ścieralną powłokę umożliwiającą wielokrotne zapisywanie kredą notatek.

80,90 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 500 zł
  • Kup na raty
  • 14 dni na zwrot
  • Bezpieczne pakowanie
Zalety produktu
  • Tworzy twardą powłokę, która umożliwia wielokrotne rysowanie i ścieranie
  • Pozwala stworzyć oryginalne i funkcjonalne wnętrze, szczególnie w pokojach dziecięcych
  • Malowane na powierzchnię farby magnetycznej tworzy powłokę z właściwościami tablic szkolnych

Właściwości

Tworzy twardą i ścieralną powłokę, umożliwiającą niejednokrotne rysowanie czy zapisywanie notatek.

Pozwala stworzyć oryginalne i funkcjonalne wnętrze – np. zastępuje tablice ogłoszeń mocowane do ścian lub zajmujące miejsce tablice stojące. Sprawdza się jako pole do popisu dla najmłodszych – kolorowe rysunki, które urozmaicą wnętrze dziecięcego pokoju!

Spełnia normę bezpieczeństwa zabawek PN -EN-71-3 - migracja określonych pierwiastków.

Jest odporna na częste mycie i wycieranie wilgotną ściereczką lub gąbką, celem usunięcia kredy.

Efekt szkolnej tablicy

FARBA MAGNETYCZA oraz FARBA TABLICOWA to produkty, dzięki którym można uzyskać efekt tablicy szkolnej. Na powierzchni z nich wykonanej można rysować kredą oraz przyczepiać drobne magnesy. Jest to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania szczególnie w:

- pokojach dziecięcych, szkołach, żłobkach, przedszkolach,

- biurach, salach konferencyjnych i szkoleniowych, kuchniach,

- restauracjach.


Do 8-10 m²/ 1 l farby przy jednokrotnym malowaniu na gładkiej powierzchni. Zużycie zależy od: struktury i chłonności podłoża, sposobu przygotowania podłoża, doświadczenia wykonawcy, ilości warstw oraz metody aplikacyjnej.


Przy temperaturze 23 °C ± 2 °C i wilgotności powietrza 55 ± 5 %

Czas schnięcia ok. 30 minut

Suchość dotykowa ok. 30 minut

Nakładanie kolejnej warstwy po 2h


Matowy

Kolor

Czarny


FARBA TABLICOWA służy do malowania ścian pomieszczeń wewnątrz budynków.

Tworzy na powierzchni ściany twardą i odporną na zmywanie powłokę, pozwalającą na zapisywanie kredą ścieralnych notatek. W połączeniu z farbą magnetyczną pozwala uzyskać efekt tablicy szkolnej.

Miejsce stosowania

Ściany i sufity wewnątrz budynków.

Rodzaje podłoża

Tynki cementowo-wapienne i cementowe; podłoża betonowe (monolityczne i z prefabrykatów); ściany nieotynkowane z pustaków ceramicznych, silikatowych, cegieł, betonu komórkowego; tynki gipsowe, gładzie i szpachlówki; gładzie i szpachlówki polimerowe; płyty g-k i OSB; tapety papierowe, winylowe i z włókna szklanego; akrylowe powłoki malarskie.

Malowanie

Farbę należy nanosić na przygotowane i wysezonowane podłoże w postaci cienkiej i równomiernej warstwy. Malowanie można wykonywać wałkiem lub pędzlem. Drugą warstwę można nakładać po całkowitym wyschnięciu poprzedniej (po minimum 2 godzinie, zależnie od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza) i zachowując dla danej warstwy farby jeden kierunek nakładania. Farbę należy nakładać w minimum 2 warstwach.

Przerwy technologiczne podczas malowania należy z góry zaplanować, np. w narożnikach itp. Nanoszenie farby należy prowadzić w sposób ciągły unikając przerw w pracy.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być: stabilne; powietrzno-suche; czyste, czyli odpylone i oczyszczone ze starych powłok malarskich oraz z innych warstw mogących osłabić przyczepność farby, zwłaszcza z kurzu, brudu, wosku oraz tłuszczów; równe, bez spękań, ubytki naprawić przed przystąpieniem do malowania; do napraw powierzchniowych podłoża zalecane jest użycie masy FINITO.

Chłonne podłoża zagruntować gruntem PRIMER.