Meble

Aktywne filtry

Meble

FARBY DO MALOWANIA MEBLI

Meble stanowią połączenie użyteczności z walorami dekoracyjnymi. Niestety z czasem ulegają naturalnemu zużyciu. Pojawiają się na nich trudne do usunięcia zabrudzenia, rysy i przetarcia, czasami nawet ubytki. Co wtedy? Możesz wymienić meble, albo sprawić, żeby Twoje stare meble wyglądały jak nowe.

Będziesz do tego potrzebował:

  • produktów do przygotowania powierzchni przed malowaniem,
  • odpowiednich farb (Pamiętaj, że farba do mebli z płyt MDF ma inne właściwości niż specjalistyczny impregnat do drewna.),
  • narzędzi, które pozwolą Ci w łatwy sposób i bez nieprzyjemnych niespodzianek uzyskać zamierzony efekt.

JAKA FARBA BĘDZIE NAJODPOWIEDNIEJSZA DO MALOWANIA MEBLI DREWNIANYCH?

Na rynku nie brakuje uniwersalnych produktów przeznaczonych do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna. Wśród nich z łatwością znajdziesz specjalistyczne farby do malowania mebli drewnianych. Większość tego typu farb jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Nie brakuje również produktów przeznaczonych przede wszystkim do celów dekoracyjnych. A wśród nich złota, srebrna i biała farba do drewna. Dla bardziej zdecydowanego efektu możesz również skorzystać z szerokiej gamy lakierów do drewna i powierzchni drewnianych.

JAKICH FARB UŻYWAĆ DO MEBLI Z PŁYTY?

Producenci prześcigają się w oferowaniu specjalistycznych farb do malowania różnych powierzchni. Również płyty MDF doczekały się farb dedykowanych. Meble z płyty możesz więc pomalować korzystając ze specjalistycznych farb do płyt lub uniwersalnych produktów przeznaczonych do dekoracyjno-ochronnego malowania drewna i powierzchni drewnopochodnych.

CZY SĄ SPECJALNE FARBY DO MEBLI KUCHENNYCH?

Wśród farb do malowania mebli można znaleźć farby o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, które są szczególnie polecane właśnie do malowania mebli kuchennych.

JAKA FARBA MEBLI DREWNIANYCH W KUCHNI?

W przypadku drewnianych mebli kuchennych warto również rozejrzeć się w ofercie lakierów do drewna. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej pozwalają uzyskać naprawdę solidną i estetycznie wyglądającą powłokę malarską. Dla ciekawszego efektu możemy spróbować połączenia lakierów o różnym wykończeniu, na przykład malując korpusy szafek lakierem matowym, a fronty lakierem na wysoki połysk. Jeśli zależy nam na naprawdę trwałej i odpornej na uszkodzenia powłoce możemy skorzystać z wyjątkowych właściwości lakieru do parkietu.

Podoba Ci się efekt przecieranego drewna i chcesz uzyskać podobny na swoich meblach?

W takim razie potrzebna Ci będzie biała farba do mebli. Najlepszy efekt uzyskasz wybierając farbę alkidową lub impregnat barwiący w białym kolorze. Możesz również skorzystać z produktów do powierzchni fornirowanych albo farb przeznaczonych do malowania płyt meblowych. Niezależnie jaki produkt wybierzesz, znajdziesz go w Salonie Farb Pigmentologia.

Masz inny pomysł na renowację mebli?

Przyjdź do naszego Salonu i opowiedz nam o nim. Wspólnie wybierzemy najodpowiedniejsze farby do malowania mebli, akcesoria i narzędzia. Tak, żeby efekt końcowy odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Szukasz inspiracji do malowania mebli?

W naszym sklepie stacjonarnym znajdziesz profesjonalne farby do mebli o różnych wykończeniach i kolorach. W bogatym asortymencie – mamy wysokiej jakości farby do mebli drewnianych, super trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne farby do mebli kuchennych oraz profesjonalne farby do mebli z płyty MDF – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do Salonu Farb Pigmentologia – największego dystrybutora profesjonalnych artykułów malarskich w całym mieście Warszawa. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co potrzebne – impregnaty, farby, akcesoria i narzędzia malarskie – do renowacji różnych typów mebli. Naszym Klientom oferujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty renomowanych producentów z kraju i nie tylko – Tikkurila, Beckers i Jedynka. W naszym Salonie znajdziesz farby w pełnej gamie kolorystycznej od transparentnych lakierów o dowolnym wykończeniu (mat, półmat, półpołysk, wysoki połysk), po intensywne kolory o wysokim poziomie napigmentowania. W sprzedaży również profesjonalna biała farba do mebli, dzięki której uzyskasz efekt postarzanego drewna. Wszystkie produkty są dostępne w pojemnikach o różnej pojemności. Na indywidualne zamówienie sprowadzamy specjalistyczne farby i akcesoria, których nie posiadamy w asortymencie na stałe.

Pigmentologia, ulica Modlińska 205, Warszawa

20 000+ sprzedanych farb i narzedzi malarskich
Ponad 10 lat doświadczenia
4.8/5.0 Średnia ocena satysfakcji klientów