Fox Farba Zen

Matowa, śnieżnobiała, strukturalna farba, przeznaczona do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian oraz sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Fox Farba Zen

Matowa, śnieżnobiała, strukturalna farba, przeznaczona do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian oraz sufitów wewnątrz pomieszczeń.

37,90 zł
Brutto

  • Produkt dostępny
  • Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 500 zł
  • Kup na raty
  • 14 dni na zwrot
  • Bezpieczne pakowanie
Zalety produktu
  • Jednowarstwowa i łatwa aplikacja
  • Zapewnia oddychanie ścian
  • Maskuje niedoskonałości malowanego podłoża

Efekt Farba Zen to matowa, śnieżnobiała, strukturalna farba, przeznaczona do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian oraz sufitów wewnątrz pomieszczeń. Dzięki zawartości wypełniaczy charakteryzuje się zdolnością do maskowania niedoskonałości malowanego podłoża. Zdolność do maskowania niedoskonałości malowanego podłoża przysporzyła farbie Fox Zen rzesze zwolenników, którym zależy na uzyskaniu doskonałego efektów wizualnego bez konieczności wielogodzinnego szlifowania gipsu.

Dzięki swoim właściwościom bazującym na działaniu kulistego wypełniacza farba Zen bardzo dobrze radzi sobie również z kamuflowaniem niedoskonałości pozostających na powierzchni ścian i sufitów po szlifowaniu.

Uzyskana na malowanej powierzchni matowa powłoka malarska jest przyjemna dla oka, a zarazem niezwykle funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Stanowi doskonałe tło dla innych działań dekoracyjnych, dzięki którym możemy uzyskać oryginalny efekt aranżacji dowolnej przestrzeni. Jak większość dostępnych obecnie na rynku farb do ścian i sufitów farba Fox Zen jest farbą zmywalną.

Zanieczyszczenia zatrzymują się na powierzchni powłoki malarskiej i nie wnikają w jej głąb, dzięki czemu mogą być bez trudu usunięte. Wystarczy w tym celu miękka szmatka i letnia woda z lekkim detergentem. Warto pamiętać o tym, że powłoki malarskie nie lubią tarcia na sucho, dlatego usuwanie wszelkich zanieczyszczeń powinno się odbywać na mokro.

Właściwości farby

Farba Zen to produkt o doskonałych właściwościach użytkowych, które wpływają zarówno na samą aplikację farby, jak również jej późniejsze użytkowanie. Fox Zen to nowoczesna farba strukturalna z kulistym wypełniaczem. Farba jest matowa i strukturalna. Posiada zdolność „ukrywania” niedoskonałości malowanego podłoża - dzięki zawartości kulistych wypełniaczy, które wnikają w nierówności i widoczne na powierzchni rysy szczelnie je wypełniając.

Po aplikacji farby widoczne wcześniej zarysowania po szlifowaniu lub zagłębienia po szpachlowaniu staną się niedostrzegalne gołym okiem. Łatwa w aplikacji. Zapewnia „oddychanie” ścian.

Służy do tworzenia dekoracyjnych efektów na ścianach i sufitach pomieszczeń wewnątrz budynków. Polecana jest zwłaszcza do pokojów, salonów, korytarzy w budownictwie mieszkaniowym, a także do sal restauracyjnych lub konferencyjnych, holów i korytarzy hotelowych, wszędzie tam – gdzie chcemy uzyskać efekt galm bez wielogodzinnego wyrównywania malowanych powierzchni.


Średnio zużywa się 0,14 l/m² (1 warstwa). Wydajność to 1 litr na ok. 7 m2 dekoracji.

Zużycie zależy od

- struktury i chłonności podłoża,

- sposobu przygotowania podłoża,

- od zamierzonego efektu dekoracyjnego,

- doświadczenia wykonawcy,

- ilości i grubości warstw,

- metody aplikacyjnej


W temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności

Suchość dotykowapo ok. 2 godzinach


Matowy

Kolor

Śnieżnobiały


Przygotowanie produktu

Produkt gotowy do użycia. Przed użyciem dokładnie wymieszać w celu ujednolicenia konsystencji. W razie potrzeby produkt można rozcieńczyć czystą wodą w ilości 5-10 %.

Barwienie

Produkt można barwić używając pigmentów z tubkowego systemu kolorowania FOX.

Malowanie

Przed przystąpieniem do pracy należy zaplanować kolejność i sposób nakładania warstw oraz sprawdzić ostateczny efekt na małej próbce! Farbę należy nakładać przy pomocy pędzla, krzyżowymi ruchami, tak aby kulisty wypełniacz tworzył regularne lub nieregularne skupiska, pomiędzy którymi są mniejsze lub większe, gładkie wolne przestrzenie.

Do osiągnięcia wymaganego jednorodnego efektu zazwyczaj potrzebne jest 1-krotne malowanie. Każda kolejna warstwa zmienia efekt dekoracyjny. Po wyschnięciu farby, miękkim pędzlem należy strącić niezwiązane ziarna wypełniacza.

Efekt dekoracyjny uzależniony jest w głównej mierze od inwencji dekorującego oraz narzędzi użytych do aplikacji i modelowania FARBY ZEN.