Beckers

Beckers należy do najstarszych i największych producentów powłok (farb, lakierów, impregnatów itp.) w Skandynawii i Europie. Pierwszą recepturę i pierwszą farbę stworzył w 1865 roku w Szwecji Wilhelm Becker. 

Z czasem jego firma rozrosła się w potężnykoncern farbiarski. W Polsce marka Beckers pojawiła się w 1993 roku. Obecnie jest jedną z marek, które znajdują się w portfolio spółki Tikkurila Polska S.A.

Szwedzki producent farb Alcro-Beckers AB posiada w swoim portfolio 28 produktów wyróżnionych znakiem Eco-label. W stosunku do pozostałych producentów europejskich daje to firmie pozycję lidera. Na rynku polskim dystrybuowanych jest 9 produktów posiadających ten znak.

Znak Eco-label promuje wyroby przyjazne środowisku. Jest alternatywą dla państwowych ekologicznych znaków towarowych krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Farby, które zostały wyróżnione znakiem Eco-label, nie zawierają toksycznych ani rakotwórczych substancji. Bezwzględnie zabronione jest użycie związków metali ciężkich oraz substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Podczas produkcji ograniczono emisję siarki, a bieltytanowa, która jest jednym z surowców do produkcji farb, także została wytworzona przy zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji. Farby z Eco-label zawierają czytelną informację na temat składowania, postępowania z płynnymi resztkami oraz czyszczenia narzędzi.